Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha készpénzt töltök fel...

Ha készpénzt töltök fel magánszemély bankszámlájára, mi az az értékhatár amit még nem kezd el vizsgálni automatikusan az adóhatóság (NAV)?

Figyelt kérdés
bankszámla feltöltés, készpénzfeltöltés, NAV, adóhatóság, pénzmosás

#NAV #pénzmosás #adóhatóság #bankszámla feltöltés #készpénzfeltöltés
2014. dec. 20. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen értékhatár.

3,6 millió Ft felett van azonosítási kötelezettség, de ha a bank pénzmosásgyanúsnak ítéli a tranzakciót, akkor összeghatártól függetlenül jelenteniük kell.

2014. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz a gyors választ. Azt lehet tudni, hogy mi alapján fogják pénzmosásgyanúsnak ítélni a tranzakciót?


Én egyéni vállalkozó vagyok, a pár havi bevételemet tölteném fel a bankszámlámra (kb 2m ft), amit eddig jobbnak láttam készpénzben tartani, de most mégis úgy gondolom, a számlán jobb helye van.

2014. dec. 20. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért számlára teszed?


Helyezd el egy széfben, és adj meghatalmazást, hogy felvehesse.

2014. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha adózott jövedelemről van szó, akkor semmi okod az aggodalomra, de 2m egyébként sem nagy összeg ilyen szempontból.
2014. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A jövedelem adózott, KATÁ-s vagyok. Nem az aggodalomtól félek, hanem egy felesleges NAV-os baszogatástól... mindenki tudja - elnézést a kifejezésért -, milyen köcsögök...
2014. dec. 21. 01:39
 6/7 anonim ***** válasza:

1. nagyon kicsi lett a megtakarítási kamat, így nem vesztesz vele túlságosan sokat, ha kp-ben tartod és nem kamatozik.


2. ha valaki mának töltesz fel a számlájára pénzt, azt a személyt is vizsgálhatják és téged is. valójában 6 évig kell várni, hogy a pénz legális legyen.


3. van egy olyan megtakarítási forma, ami ilyen esetekre való. "Stabilitási Megtakarítási Számla" keress rá. Nem ajánlom egyébként.


4. Az a legjobb, ha olyan személynek adod a pénzed:

- akivel nem vagy vagyonközösségben. Hiába vagy KATÁ-s, te vállalkozó vagy és akármikor elhasalhatsz és nyakadba szakadhat óriási tartozás.

- ez a személy megbízható és nem vállalkozó és van neki saját jövedelme. A személy a fizetését nem költi el, hanem otthagyja a saját számláján. Ezt minden havi jövedelmével megteszi. És a 2 millát felélitek és készpénzként elköltitek.



5 nem az összeg nagysága miatt leszel célkeresztben, legfeljebb csak nagyobb esélyed lesz rá, hanem egyéb okok miatt, ami kiszámíthatatlan.

2014. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bankban csak papíron létezik a pénzed, az a biztos ha elásod!

(Nem viccnek szántam).

2015. jan. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!