Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Takarékszövetkezeti Kamatozó...

Takarékszövetkezeti Kamatozó Takarékbetétkönyv rámaradt de nem vagyok családtag illetve nincs öröklési szerződés hogyan tudom felvenni a betétkönyvben szereplő összeget?

Figyelt kérdés

2014. dec. 26. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Roviden: sehogy. Ha nem szolgaltatod vissza a valodi orokosnek, buncselekmenyt kovetsz el. Hiaba 'maradt rad', nem a tied. Ilyen alapon barki mondhatna, hogy jaj, hat ram maradt (mert nem szoltam rola senkinek, aki jogosan formalhatna ra igeny). Tomoren: lopni csunya dolog.
2014. dec. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem loptam maga a tulajdonos adta oda mikor kórházba került félt hogy nem jön többet vissza! Nincs családja.
2014. dec. 26. 10:28
 3/10 anonim ***** válasza:

'Nem loptam maga a tulajdonos adta oda mikor kórházba került félt hogy nem jön többet vissza!'


Ahhaaaaaa... sot, direkt a lelkedre kototte, hogy vedd fel azonnal, amint meghal, nem? Tanuk nelkul persze, ahogy kell.



Akkor sem vagy jogos orokose, a takszov nem fogja kiadni neked a penzt, mert nem a tied, pont.


Ha nincs csaladja, akkor a rokonok, szulok, testverek, stb. oroklik. Vegso esetben az allamra szall vissza, de rad semmikeppen.

2014. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nézze nem pont egy ilyen cinikus vádaskodó ember válaszára vártam! De nem véletlen hogy rám vagy nekem adta mivel én viseltem gondját jó szomszéd módjára se kutyája se macskája a szó szoros értelmében! És nem mindjárt a kórházba kerülése után van a dolog több mint 7 év telt el azóta mert sajnos otthonba vitték és fél éve elhunyt. Azért köszönöm a ....... válaszát!
2014. dec. 26. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké, ez mind szép és jó, de mi most a hivatalos oldaláról beszéltünk. Eltartási, örökösödési szerződés, végrendelet, vagy akármi volt? Mert hiába adta oda neked szóba, hiába ápoltad x évig, ha erről nincs hivatalos forma, akkor abból a pénzből nem fogsz soha egy forintot se látni. Nem rossz indulatból írom ezeket, ezek tények. Bemondásra sehol nem fogják neked odaadni az elhunyt pénzét, csak ha valamit fel tudsz mutatni a fentebb általam sorolt hivatalos dokumentumokból.
2014. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na köszönöm ezt a választ én csak erre voltam kíváncsi nem mondom hogy nem jönne jól az az összeg ami bent van főleg 7 éves kamattal ami rá jött de nincs rá bizonyítékom papíralapon így hát nincs mit tenni bár nem is a pénz izgat hanem hogy a kedves szomszédom itt hagyott! Boldog karácsonyt és egyben új évet is kívánok! Minden jót és köszönöm!
2014. dec. 26. 11:27
 7/10 anonim ***** válasza:

'bár nem is a pénz izgat hanem hogy a kedves szomszédom itt hagyott'


nyilvan azert kezdted a kerdest azzal, hogy hogyan juthatnal a penzehez.


A takarekbetetkonyv 7 evig nalad volt (eddig volt szegeny szomszed korhazban? hol tartanak bent ennyi idore valakit?), utana otthonba kerult, sot, mar fel eve meghalt, es most jut eszedbe felvenni a lovet? Ahhaaaa....

2014. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez hihetetlen látom egy magadfajta embernek! 7 éve nálam van igen de a felfogás is nehéz mint észre vettem az otthonban volt 7 évig de mindegy mivel nem ingem nem is veszem magamra a sértő megjegyzéseket!
2014. dec. 26. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor 7 eve loptad, nem most vagy epp fel eve. Hatha megerted vegre, hogy ez nem egy konyv vagy egy zsebradio, amit neked ajandekoztak, ez jogtalanul eltulajdonitott penz (es gondolom nem is keves), amit a szomszed otthonba kerulesekor te eltitkoltal, hogy nalad van. Tenyleg ilyen nehez ez?
2014. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 repvend válasza:

Ki a tököm kérte, hogy ítélkezzetek, ti ostoba gyökerek?

Válaszoljatok a kérdésre, ha tudtok, ha meg nem, akkor fogjátok be a bűzös pofátokat!

2017. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!