Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha Paypal-on keresztül utal...

Ha Paypal-on keresztül utal valaki Amerikából Magyarországra pénzt, az tényleg ingyenes?

Figyelt kérdés
Mert az amerikai rokon azt mondja, hogy a banki utalás 20 dollárjába kerülne, a Paypal meg ingyen lenne. De nekem nincs Paypalom, mennyibe kerül nyitni?

2015. jan. 5. 19:15
 1/5 anonim válasza:
PayPal fiókot ingyen tudsz létrehozni
2015. jan. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Igen, ingyenes a létrehozás és a havi fenntartás. Ámde nekik is élni kell valamiből, ha pénzt fogadsz, abból levonnak pár százalékot maguknak. Lehet ajándékként is küldeni a pénzt, de akkor nem lehet visszaigényelni mint üzleti tranzakciók esetében.
2015. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ingyenes Paypal szamlat nyitni. Nincs fenntartasi koltsege es ha soha nem hasznalod nem "romlik" meg.

Ha mar van meglevo bankszamlad, akkor a Paypalhoz ezt a szamlat hozza kapcsolod. Ha a rokon kuld penzt (igen, szamodra ez ingyenes, neki viszont penzbe kerul, de minimalis), akkor a penz AZONNAL a Paypal szamladon van es ha akarod maris elkoltheted peldaul eBayes vasarlassal. Ha viszont keszpenzt akarsz ebbol latni, akkor bejelentkezel Paypal, kivalasztod, hogy az osszeget bankba kuldje (abba a bankba, amit mar hozzarendeltel) es 2 munkanapon belul mehetsz kivenni automatabol a penzt vagy vasarolhatsz a kartyaddal a CBAban.

Vilagos?


En is mindig igy kuldok penzt az USAbol a szuleimnek. Ok nem ertenek a dologhoz, ugyhogy en innen letrehoztam nekik egy Paypalt, hozzacsatoltam apu bankszamlajat, kuldok nekik karacsonyi ajandekot, bejelentkezek a Paypaljukba es atkuldom a Paypalrol a penzt a magyar CIB folyoszamlajukra ok meg orulnek neki. Ez az akcio nekem mindossze 0.5%-ban faj, vagyis legutobb kuldtem 200 dollart es a Paypal levont tolem egyet! ($1) Nevetsegesen olcso, biztonsagos es azonnali. Ellenben a bank sokkal tobbet levon es legalabb 1 het mire a penz megerkezik!


Guglizz ra, hogy Paypal hasznalat es meglatod hogyan/mikent kezdj neki. A rokonodnak meg csak egy email cimet kell megadnod es o maris kuldheti a zsozsot.

2015. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg annyi, hogy amikor kivalasztom, hogy kuldes pl. 200 dodo, akkor kivalasztom azt is, hogy a dijat honnan vonjak le. Tolem? Mert akkor a bankszamlamrol 201 dodo fog hianyozni, vagy az osszegbol? Mert akkor anyu csak 199-et fog kapni.
2015. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. jan. 6. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!