Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelben vagyok készfize...

Devizahitelben vagyok készfizető kezes, a többit sejthetitek. Kérdés az lenne mit tudok tenni, ha a szerződés megkötésekor nem volt jövedelmem, a bank nem kért jövedelemigazolást, tanlói jogviszonyban voltam nappali tagozaton?

Figyelt kérdés
A követelést meg tudom e szüntetni valahogy, esetleg a végrehajtói költségeket visszakövetelhetem, kártérítés, stb.? Milyen lehetőségeim vannak ilyen esetben?

2015. jan. 21. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Aláírtad? Alá. Ez van.
2015. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak 18 évesen kicsit tájékozatlan voltam a témában. Másrészt úgy tudom, hogy a készfizető kezességnél kizáró ok, ha nem rendelkezek jövedelemmel, így a szerződés is szabálytalan lenne.. Ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki tud szolgálni érdemleges információval ezzel kapcsolatban...
2015. jan. 21. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Valami hivatalos helyen érdeklődj, mert itt lehet nem kapsz segítő szándékú választ, látszik az 1. . Pszáf, banki károsultak szervezete, ilyenektől.
2015. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3.-as!

a kérdezőt ne ültesd fel a lóra!

2015. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te meg ne okoskodj.
2015. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aláírtad a készfizető kezességről a megállapodást. A hitel - gondolom - folyósítva lett, innentől kezdve az már mindegy, hogy a bank milyen feltételekkel folyósította, ha neki az úgy jó volt.



Ha elmúltál 18 éves, onnantól kezdve felelsz a saját döntéseidért, másra nem tudod "kenni". Késői tanács, de ha valamiben nem vagy járatos, akkor előtte kérdezz és gondolkodj!


A banknál kezd a dolgot. Ott érdeklődj, hogy milyen lehetőségeid vannak az ügyben, hogy a problémádat enyhítsd.

Írod, hogy végrehajtói költségek. Tehát már végrehajtás alatt áll az ügy?

2015. febr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Enikő64 ***** válasza:
Aláírtad a kezességi nyilatkozatot;saját büntetőjogi felelősséged tudatában - általában ez minden szerződésen ott áll....nem szabad aláírni semmit olvasatlanul,avagy,ha nem kimondottan erre a tanulói jogviszony-kibuvóra játszottatok (?!). Kicsit fura,hogy a bank simán elfogadta a kezességi nyilatkozatot,csak a név és személyi igazolvány alapján.Nézd át a szerződést,ha valós adatokat adtál meg,akkor keress fel egy ügyvédet.
2015. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!