Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen befektetési formát...

Milyen befektetési formát válasszak? Többi lent.

Figyelt kérdés
1.000.000 forintot szeretnék betétbe helyezni, és havonta hozzátenni 40.000 forintot. Ehhez az összeghez nem kívánok hozzányúlni évekig, csak hagyni szeretném, hogy gyűljön, emiatt magasabb kamatot várok, de legyen biztonságos. Olyan találtam az Ersténél, amely banknál van a számlám, hogy ha 5 évig benn hagyom, akkor kedvező lesz, amikor kiveszem, de csak a gyűjtőévben lehet hozzátenni az összeghez, ami nekem nem felelne meg. Tudtuk segíteni?

#kamat #pénz #befektetés #pénzügy #kamatozás #több évre lekötött betét
2015. jan. 21. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl az 1 milliót elhelyezed tbsz számlán és befekteted pl megtakarítási alapok alapjába. A havi megtakarításra nyithatsz lakastakarek számlát, az a héten még ingyenes az erste-nél. Vagy nyitsz celbetetet, bár ez két százalék körüli kamatot fizet csak. Vagy inditasz egy emp-t a folyószámládról a befektetési számládra. De van még ezer meg egy lehetőség. Menj be, segíteni fognak.
2015. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. És egyébként szerinted valutában, mondjuk fontban érdemes lekötni, vagy forintban?
2015. jan. 22. 16:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Ragaszkodsz az Erstehez?
2015. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fecó86421 válasza:
válassz egyszeri díjasat- elindítod és bármikor hozzátehetsz vagy kivehetsz belőle.
2015. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha viszonylag alacsony kockázatút szeretnék, akkor előnyösebb az olyan fajta, amelyhez nem nyúlok hozzá, mert magasabb a kamat. Megmondom őszintén, örülnék, ha az Ersténél lenne, de nyitott vagyok egyéb lehetőségekre is. Mit gondoltok a Prémium Magyar Államkötvényekről? Biztonságos és ha tényleg nem nyúlok hozzá, akkor garantált a reálhozam. Egyelőre felhívtam őket, adtak pár tippet, például az ingatlan alapokba való befektetés. Majd személyesen is bemegyek, de addig is szívesen veszem a válaszokat.
2015. jan. 23. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan alapba ne. Nagyok a díjai, és ha ne adja isten egy éven belül hozzányúlsz, még 2%-ot levonnak. Idősek.szokták kérni az alapot, mert hát mégiscsak ingatlan. Ráadásul 5 napos visszaváltással dolgozik. Ha biztonságosat keresel, akkor tedd tőkevédett kamatoptimumba vagy megtakarítási alapok alapjába. Hozam szintük megegyezik, de ezek két napos visszaváltással működnek és nincsenek büntető kamatok és az alapdijak is alacsonyabbak. Én nem váltanám át se fontra, se semmire. Aki nem ért a piachoz, nincs bent napi szinten, az csak bukik rajta jó eséllyel. Váltogatni kellő gazdasági ismeret nélkül lutri. Én banki dolgozóként sem állok neki, pedig egy időben foglalkoztam határidős kereskedéssel, opciókkal is, kombinált befektetési termékekkel, sőt egy kisebb hitelintezet tresaury-jét is vittem, de nem kockáztatnék. Főleg ahogy most a devizapiac áll. Nagy vita megy arról is szakemberek között, hogy ezek most a jó árfolyamok vagy még mindig a Svájci Jegybank okozta sokk alatt áll a piac, és ezért ezek még mindig nem a valós helyzetet tükröző árfolyamok.

Egyes voktam

2015. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. márc. 17. 02:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint még aktuális?
2017. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!