Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megmernétek kockáztatni az1,5...

Megmernétek kockáztatni az1,5 max 2,1-3 millió Ft-os személyi hitel felvételét úgy, hogy amellett nincs semmi más fizetni való?

Figyelt kérdés

Cib személyi előrelépő kölcsön

2,2m 3,4m a vissza fizetendő

1,8m 2 ,7m a vissza fizetendő

19,84%thm

Ez a hitel is ellehetetleníthetni az embert,mint mondjuk egy svácifrankos devizahitel?



2015. jan. 25. 09:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%

Ez így kevés info. Kb. fizetés? tartalék?

Amúgy autóhitel az kedvezőbb nem ? (csak a kulcsszó miatt kérdezem)

2015. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

130-135000 ft nettóban

25 éves kor alattmeg kezes nélkül nincs hitel!

Tartalék van nem 0ftalindulok esetleges vásárlás után!

600 000 ért meg nem fogok kocsit venni,nekem vállalható mai darab kell,amivel bárhol bármikor meglehet jelenni! Gyűjtögetni nem fogok, mert nem 3 év múlva,hanem mostanság kell majd az autó.

2015. jan. 25. 10:03
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Ezt is beszívhatod, mint a fene. Tudod hogy? Hogy egyik napról a másikra megszűnik a munkahelyed és kirúgnak. Akkor ott lesz a havi 30-40-50.000 Ft-os havi törlesztőd, bevételed semmi, aztán jön a végrehajtó, viszi a kocsit, plusz hiába vitte el a kocsit, még fizethetsz akkor is a hiteled után, mert a kocsi már nem fog annyit érni, mint amennyi hitelt felvettél.

Szerintem 6-700.000 Ft-ért is lehet olyan autót kapni, ami normálisan néz ki, egész jó állapotba van, nem kell annyit rákölteni és elvisz A pontból a B pontba. És szerintem ez a lényeg egy autónál, nem az, hogy menőzni lehessen vele. Bár te tudod, de megszívhatod simán! És akkor majd rájössz, hogy nem éri meg menőzni!

Mert manapság bármilyen hitel ellehetetlenítheti az embert, mert ma már nincsenek olyan biztos és fix munkahelyek, mint annak idején voltak!

2015. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ok nélkül nem rúgnak ki embert,főleg mem egy virágzó,sikeres cégnél. Benne van minden a pakliban,de a minden ember valamitől fél akkor sosem fog előrelépni.. Vagy kockáztat és nyer vagy veszít, az utóbbit senki nem akarja, vagy jön vagy nem viszont akkor mindenről lemond így,ami a fizetésénél több kerül.
2015. jan. 25. 10:21
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
600 000 Ft-ért már normális autót lehet venni!
2015. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%

Most függetlenül attól, hogy mennyire kell az autó és milyet szeretnél (szerintem annyira nem kell, elmúlt pár évben 600 ezer feletti havi bevételünk volt, de inkább másra kellett a pénz - de ez csak saját preferencia), szerintem ez a hitel messze túlmegy azon, amit vállalni tudsz.


Gondolj bele, eddig nem tudtál félretenni 2-3 milliót egy autóra, akkor miért érzed, hogy az neked jár? Ráadásul 135 nettóval... Ez a fizetés az a szint, ahol az autó még nem fér bele (abban részben szimpatizálok, hogy ha autó akkor már legyen kicsit vállalhatóbb, de kelljen szervizbe rohangálni, de a te anyagi helyzetedben ez a hitel és ez az árkategóriájú autó luxus).

2015. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%
de kelljen = NE kelljen (de nem is ez volt a lényeg).
2015. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem tudtam vagy nem tettem . A kettő nem ugyan az, azt meg had tudjam én,hogy én mit szeretnék vagy mit tartok luxusnak vagymi fér bele ;)
2015. jan. 25. 10:48
 9/29 A kérdező kommentje:
Minden bizonnyal minden 25 év alattinak van 2-3 millió Ft kp- ja.. Esetleg a 40-50 évesnek igen! Lehet. Magyarországon a fiatalok többsége nem enged vagy nem engedhet meg magának újabb autót,de ez nem azt jelenti,hogy az összesről van szó!
2015. jan. 25. 10:56
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

"had tudjam én,hogy én mit szeretnék vagy mit tartok luxusnak vagymi fér bele"


Nem is kioktatásnak szántam, bocsánat. Saját életed felett te döntesz.



"Megmernétek kockáztatni az1,5 max 2,1-3 millió Ft-os személyi hitel felvételét úgy"


A kérdésre válaszolhattam volna úgy, hogy "én a te helyedben nem merném megkockáztatni, mert szerintem nem fér bele".



"Ez a hitel is ellehetetleníthetni az embert,mint mondjuk egy svácifrankos devizahitel?"


Szerintem igen, a kockázata messze túlmutat az előnyein.



"Minden bizonnyal minden 25 év alattinak van 2-3 millió Ft kp- ja.."



Természetesen nincs. Épp ezért nem is járnak 3 milliós autóval (vagy ha igen, azt valahonnan összeszedték).



"Magyarországon a fiatalok többsége nem enged vagy nem engedhet meg magának újabb autót,de ez nem azt jelenti,hogy az összesről van szó!"



Így van. Aki megengedheti magának az használja. Aki nem az nem. A kérdésed arról is szólt, hogy mi mit gondolunk, a te helyedben mi megengednénk-e magunknak. Én a te helyedben nem, mert szerintem nem telik rá.


Ne érts félre, a preferenciáidat te lövöd be. Ha hitelképes vagy vehetsz drága autót, és ha tudod is fizetni hosszú távon, akkor lehet, hogy az az életminőség-javulás, amit az autó (és az abból fakadó presztízs) okoz, az számodra többet ér, mint a pénz amit kifizetsz érte. Így lehet, hogy a te szempontodból jó döntés.


Viszont ha nem tudod fizetni (mert beüt valami amire most nem számítasz, a cég felvesz mást a helyedre, az autót ellopják/összetörik, a referenciakamatok megnőnek - így a törlesztő is több lesz, vagy rájössz, hogy ki akarsz menni külföldre de az autót csak nagy bukóval adhatod el), akkor nem jó döntés. Persze ezt csak a jövő dönti el, míg a döntést most kell meghoznod.



Azt lásd, hogy a döntés felelőse te vagy. A mostani döntésed vezet majd valahova. Vagy egy autós élethez amiben jól érzed magad, vagy egy autós élethez amiben nem (mert nem tudod fizetni vagy mert hiányzik az apénz amit kifizetsz rá), vagy egy nem-autós élethez amiben csak vársz, hogy mikor lehet autód hitel nélkül és utálni fogod (sajnálni, hogy anno nem vettél fel hitelt), vagy egy nem autóshoz, amiben örülsz, hogy annak idején nem vettél fel hitelt és nem adósítottad el magad.



Privát véleményem továbbra is az, hogy ebben az anyagi helyzetben ez sok neked, de a döntés a tiéd. Én csak azt szeretném, hogy mérlegelj hogy mi és mennyire fontos.

2015. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!