Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak megtakarításra?

Figyelt kérdés

Szeretnék félretenni pénzt, ha esetleg kellene valamire. Hiába kerestem, nem találtam semmit az interneten, ami kamatozik.

Lakásmegtakarítást igen, de nem feltétlenül lakást akarok-tudok venni abból a pénzből, és azt igazolni kell, tehát nem jó. OTP-nél találtam Forint Megtakarítási Számlát, de nem szeretnék számlát nyitni, mert levonják a számlakezelési díjakat.


Köszönöm!

20N


2015. febr. 1. 18:05
 1/6 anonim válasza:

Postán


Fél éves kincstárjegy


egy éves kincstárjegy


Kincstári takarékjegy


keress rá

2015. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kincstári takarékjegy plusz
2015. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most nagyon a béka feneke alatt vannak a kamatok, úgyhogy jó lehetőséget nehéz találni. Ha 10 ezret félre tudsz minden hónapban, akkor ott van mondjuk a CIB malacpersely számla. Ez olyan szempontból jó, hogy teljesen rugalmas, bármikor hozzáférhetsz a pénzedhez, legfeljebb az adott havi kamatot bukod. Ha nem kérsz mindenféle SMS küldés és egyéb szolgáltatást mellé, akkor nincs számlavezetési díj. A jelenlegi 1,8%-os kamattal (mínusz kamatadó) 100 ezer forintra kapsz havi 126 Ft-ot. Döntsd el, hogy megéri-e neked. Ha nem CIB-es folyószámlád van mellette, akkor még számolnod kell a nem túl olcsó átutalás vagy készpénz felvétel díjával, amennyiben hozzá akarsz nyúlni a pénzedhez. (A nem bankon belüli, saját számláid közötti átutalások tranzakciós díjai drágábbak, mint egy normál számla esetén.)
2015. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi időre, milyen célból, milyen pénznemben szeretnél megtakarítani? Vannak egyéb elvárásaid? Még egy pár kérdést azért feltennék, bár a válaszok nem feltétlenül publikusak, gondolom...
2015. febr. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fecó86421 válasza:
le akarod kötni vagy nem?fontos hogy bármikor hozzáférhető legyen?
2015. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hosszabbtávon, 5-10 évre szeretném. A cél hát.. igazából konkrét célom nincsen, autót szeretnék majd, a későbbiekben lakást/házat, de nem feltétlenül ezekre, csak szeretném ha lenne megtakarított pénzem, ha valamire kell, akkor ne legyek bajban. Forintban szeretném. Egyéb elvárások, mondjuk bármikor hozzáférhető legyen, és kivételkor ne kelljen sokat fizetni, vagy egyáltalán ne kelljen.. Mint pl. az OTP-nél (OTP-s vagyok) amit találtam, azzal az a baj, hogy ha pl. 100.000-t akarok kivenni, 10.000t levonnak. Havi 10-20ezret tudnék ráutalni.
2015. febr. 11. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!