Valaki unicredites? SOS! (többi lent)

Figyelt kérdés

Az van hogy az unicredit banknál van folyószámlám meg tudom

nézni a neten hogy mi van a számlámon. És úgy van

hogy az egyenleg 38000 ft de a rendelkezésre álló

összeg meg minuszba van. Tegnap kaptam sms-t hogy

11650 ft-ot átutaltak a végrehajtónak.Akkor most mi van? A 38000 ft-ot le tudom venni ugy is hogy a

számlám minuszba van? Nem értek hozzá mert még

soha nem volt ilyenben részem.


2015. febr. 4. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Ha inkasszálva van, akkor nem férsz hozzá.


Én is így jártam tavaly, pont az Unicredtinél többek között.. :-)


A végrehajtást kérővel (nem a végrehajtóval) kéne megállapodnod részletfizetésben és az inkasszó feloldásában a számládról.

2015. febr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyi hozzá, hogy pl egy számlánk csak a családi pótléknak volt fenntartva ekkor, azt is inkasszálták. Elvileg arról sem lehetett volna felvenni, utalni, stb. De a bankban kp-ban kifizették, mert az elvileg nem tiltható és nem jövedelemnek minősül. Ettől függetlenül, bankszámlán függetlenül attól, hogy milyen jogcímen érkezik a pénz, korlát nélkül vonhatnak. Hagynak rajta havi 20-on x ezer forintot, de attól függetlenül - a banki tájékoztató szerint - nem férsz hozzá, ahogy nekem sem engedték felvenni.
2015. febr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor ha be megyek a bankba akkor oda adják?
2015. febr. 4. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj be, kérdezz rá. Nekem a béremből fennmaradt részt nem fizették ki a bankba az Unicreditnél, más bankba a családit pótlékot igen.


De ettől ez nem jelenti azt, hogy akkor havonta nem kellene ezt eljátszogatnod. Az inkasszó attól marad és visznek amit tudnak, amíg az a rendelkezésre álló összeged nem lesz megint 0, vagy pozitív.


Ezért is javasoltam, ahhoz hogy likvidebb legyél, törlesztésben kellene valahogy megállapodnod a végrehajtást kérővel, de ez nyilván függ a tartozás mértékétől is, mert egy ilyen végrehajtói művelet is költség, akár kiteszik, akár visszavonják, ami meg növeli a tartozásod.

2015. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát igen. De be mentem és oda adták a 37500 ft-ot. 1150 ft-ba került, de legalább levehettem.
2015. febr. 4. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!