Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anglia: Lakáshitel-remortgage...

Anglia: Lakáshitel-remortgage tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Valaki jártas, illetve van lakáshitele Angliában? Igazából úgy tűnik, nem teljesen értettem a lakáshitelt, mikor felvettem. Úgy értem, azt hittem, hogy egyszer megigénylem, és aztán nem igazán lesz vele gondom. Nem gondoltam volna, hogy miután lejár a lekötött hitelcsomagom-2 év-akkor majd újra ugyanazokat a lépéseket végig kell csinálnom. Azt hittem, letelik a két év, akkor bemegyek esetleg a bankba és választok egy új csomagot, nem gondoltam volna, hogy újra meg kell igényelnem a hitelt, hogy újra le fognak ellenőrizni, hogy hitelképes vagyok e. Ha ezt tudom, hosszabb időre lekötöm. 2 évenként nincs kedvem ezt végigjátszani.

Akinek van lakáshitele, hány évre kötötte le? Mit tud erről a remortgage-ről, estleg már benne van? Hol van a lakáshiteled, melyik cégnél? Nekem a Lloydsnál van most és a TSB-hez megyek át lehet. Régen Lloyds tsb, de kettéváltak, egyiknél maradt a mortgage-m, másiknál a számlám...az idi..ák.


2015. febr. 5. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Remortgage-be kár volt belemenned, talán a lehető legrosszabb opcióa ami elérhető jelenleg. Fix időközönként (1; 2; 5 év) ùjra megnéznek hogy fizetőképes vagy-e, ez idő és pénz. Egy first time buyer schemet kellett volna választanod, vagy ha a lakást kiakarod adni, akkor a buy to let scheme-t. Én 15 évre vettem fel hitelt, buy to let konstrukcióban, mivel a hitelt úgy törlesztem hogy ki van adva a lakás.
2015. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem mentem bele, first time buyer vagyok, de nem is írtam, hogy belementem, csak hogy most lejár a 2 éves fix csomagom, mint first time buyerként. Azt írja, hogy meg kell újítani a hitelt. Akkor most mit kell csinálnom? First time buyer-ral vettem 2013 augusztusában a házat, két év fix lekötéssel. Ha lejár, mit kell csinálni?
2015. febr. 6. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!