Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ki akarok koltozni Finnorsz...

Ha ki akarok koltozni Finnorszagba, fizethetem kintrol az itthoni diakhitelem, vagy felejtsem el a koltozest, amig tartozasom van?

Figyelt kérdés

2015. febr. 7. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne fizethetnéd? Amíg törlesztesz, a kutyát nem érdekli hogy honnan törlesztesz.
2015. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Csak utana olvasgattam es nem talaltam semmit errol, mert regebben Ausztralia jott szoba ismeretseg miatt, ott pedig ez kizaro ok, EU-t pedig konkretan nem tudtam. Mivel meg kicsit odebb van a dolog, ezert annyira nem melyedtem bele a kerdesbe, azert irtam ide, de koszonom a valaszt.
2015. febr. 7. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi kizáró ok? Honnan tudná bárki ausztráliában, hogy neked diákhiteled van? És ha van az miért érdekelné őket?


Amúgy meg neten átutalod a pénzt, tök mindegy hol vagy.

2015. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel minden hónap X napig utalnod kell a pénzt azt meg bárhonnan teheted, így nem kell itt ragadnod mehetsz ha kapsz jó lehetőséget.
2015. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 goaus ***** válasza:
Ausztráliában sem kizáró ok, sőt, a kutyát nem érdekli milyen hiteled van vagy mennyi tartozásod. nyilván csórók eleve nem jöhetnek ide, egy diákvízum is több lassan fél évre mint 5 milla, letelepedési szintén sokmilliós tétel. Sokan úgy jönnek ki nem is fizetik otthon tovább, innen már lehetetlen behajtani. Szóval finnbe is nyugodtan mehetsz, de bárhová a világban.
2015. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, ertem. Akkor bocsanat, csak amikor utana olvastam, akkor lattam, hogy ugye a pontrendszer miatt nezik, hogy van-e fennallo tartozasod. Mondjuk jogos, mert egy szoval nem irtak, hogy kizaro ok. Koszonom a valaszokat.
2015. febr. 8. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézik, ja - de honnan tudják meg ha te nem mondod el? Ugyanis a banktitok létező intézmény MO-n... Csak bírói végzésre adnak ki ilyen adatot.
2015. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két variációban csináltam:

volt egy külön itthoni bankszámlám, amire utaltam pénzt, és levették inkasszóban.

Majd amikor ezt meguntam, akkor egyszerűen már a diákhitel központnak utaltam, és ez is jó volt.

Ha nem előtörlesztésben utalsz külön (tudod tőke törlesztés), hanem simán többet utalsz át, mint ami a havi "díjad" lenne, akkor túlfizetésnek veszik, és ha nem tudsz fizetni legközelebb, akkor a túlfizetésből fizetik a hiányzó havi díjat. Ebből kiindulva, én mindig 150e-200e ft-ot benntartottam, hogy ha valami gubanc lenne, akkor onnan mehet.

Kintről könnyebb fizetni. Én diákhitel egyben a maxot vettem fel, illetve a kettőből vettem fel 2,1 misit. Teljesen kb 3 év alatt fizettem ki tőkeelőtörlesztéssel, és ha akartam volna, akkor kicsit meghúzom magamat, és másfél év alatt leperkálom, de így kényelmesebb volt.

2015. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, az utolso kommentet kulon koszonom! Jo, hogy irt valaki, aki kozvetlen erintett a temaban. Hasznos info volt, koszonom szepen! :)
2015. febr. 21. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!