Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amerikai bankkártya kiváltása...

Amerikai bankkártya kiváltása lehetséges-e Magyar állampolgárként és milyen pozitívumai/negatívumai lehetnek a Magyarországi használatát illetően?

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, ha van ottani lakcimed. Pozitivumok: nem sok, esetleg nehany online eladonal meguszhatod az EU-s AFAt azt allitva, hogy amerikai vagy. Negativumok: a legtobb bank eseten magasabb koltsegek a kulfoldi hasznalatert, ha valami gond van, azt telefonon kell intezned.
2015. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ertem, hogy akarod? Itt vagy az USAban es kersz egy bankkartyat, majd Mo-ra utazva hasznalod?

Nem eri meg. A debit kartyaknak hasznalati dija van ha kulfoldon fizetsz fele, ha penzt veszel fel automatabol akkor a dijon tul meg az atvaltason is veszitesz vele, vagyis bedugod az amcsi kartyat a gepbe es jo magyar forintot kapsz erte es ha aznap az arfolyam nem tul rozsas, akkor buksz rajta. Minek tennel ilyet?


Amerikai hitelkartyaknal (nem mindnel) van olyan, hogy nincs dija a kulfoldon valo fizetesnek, de amcsi hitelkartyat meg nem fognak adni egy magyar turistanak.

Nem latom az ertelmet, hogy minek neked ilyen?


Ha idekoltozol es akar illegalisan vagy itt, de kersz egy bankkartyat az hasznos, mert itt vagy, itt koltesz; biztonsagosabb mint KPt hordani allandoan, de ha visszamesz Magyarorszagra, akkor ertelmetlen magaddal vinni az itteni kartyat. Amugy a valasz igen, magyarkent is nyithatsz bankszamlat az USAban ha van itteni cimed es 1 het mulva kuldik a hozza tartozo kartyat.

2015. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szeretnék megszabadulni a Magyarországi instabil pénzügyi szolgáltatóktól (bakoktól) amik egyre inkább a politika részévé válnak

és erre keresek megoldást.

Jelenleg még Magyarországon élek, pénzfelvételt nem szoktam automatából folytatni, legfeljebb a boltban vásárlok kártyával, mondjuk azt rendszeresen.

Díja itt is van, külföldön is van, de ha lehetne inkább egy stabilabb bankot választanék aminek nem sok köze Magyarországhoz.

Plusz szoktam külföldre utalni, általában USD-ba váltom át olyankor a forintom, az sem épp költséghatékony.

2015. febr. 25. 00:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Szeretnék megszabadulni a Magyarországi instabil pénzügyi szolgáltatóktól - en is szeretnek sok mindent, de amig Magyarorszagon elsz nem tudsz amerikai banknal bankszamlat nyitni. Azt csak szemelyesen lehet!


...erre keresek megoldást - sok sikert, de miert nem mas europai banknal nezel szet?


Díja itt is van, külföldön is van - minek? A Wells Fargonal peldaul ingyenes a szamlanyitas es ha minden honapban teszel be x osszeget (pl. 50 vagy 100 dodo, vagy automatikusan oda erkezik a fizud) akkor nincs szamlavezetesi koltseg. A debitkartyas vasarlasnak sincs dija es ha W.Fargo automatabol veszel ki penzt az is ingyenes.


Plusz szoktam külföldre utalni - penzt kuldeni orszagok kozott szerintem a Paypallal lehet a leghasznosabban es a leggyorsabban (es legolcsobban).

2015. febr. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!