Bankkártyás fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy boltokban történő bankkártyás fizetés esetén szó volt a tranzakciós adó/illeték bevezetéséről. Ez nem mai téma már. A hír fellebbenése előtt szinte mindig bankkártyával fizettem mindenhol. Sokkal egyszerűbb. Azóta viszont nem használtam.

Annyi embernél látom mostanában, hogy kártyával fizet különböző boltokban, hogy totál összezavarodtam.

Most akkor van tranzakciós adó/illeték, vagy nincs?

Köszönöm a válaszokat.



2015. febr. 27. 07:21
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A legtöbb bank lenyeli a kártyás vásárlás esetén a tranzakciós adót. Egész pontosan behozza pl csomagdíjban, kártyadíjban vagy más szolgáltatások esetén.
2015. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Azt esetleg nem tudod, hogy az OTP esetében mi a helyzet? :)
2015. febr. 27. 08:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Van tranzakciós illeték, a bank és az állam viszonylatában. Tehát a bank mindenképpen fizet az állam. Mint az első válaszban elhangzott, bankja és számlacsomagja válogatja, hogy ezt az illetéket áthárítják-e az ügyfélre, és ha igen, milyen mértékben. Az én bankomnál például fixen 10 forint minden kártyás vásárlás után. Tehát nem százalékos alapú. De ahány bank, annyi szokás. Ennek ellenére a helyzet felmérése nem reménytelen, mert mindegyik bank honlapján kötelező jelleggel fent van a kondíciós lista (van, ahol hirdetmény a neve) amiben részletesen közzé teszik az egyes számlacsomagokhoz tartozó szolgáltatások árait és díjait.

Tehát ha bizonytalan vagy, hogy neked jár-e többletköltséggel a kártyás vásárlás, akkor a bankod honlapján megtalálod ezt az információt.

2015. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvesek vagytok :) Akkor gyorsan utána is járok, most már tudom, hogy pontosan hol keressem :)
2015. febr. 27. 08:55
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

OTP NET számlacsomagom van Mastercard Online +Paypass kártyával, ezzel nincs a kártyás vásárlásnak semmilyen díja. Van hozzá Mastercard Online webkártya is, azzal sincs díja a vásárlásnak.

(Annyi, hogy van viszont kártyakontroll szolgáltatásom, tehát minden egyes vásárláskor kapok SMS-t, ami viszont pénzbe kerül, ez pl lehet egy forrása a tranzakciós adó behajtásának).

2015. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!