Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell fizetnem átutalási...

Miért kell fizetnem átutalási költséget, egy bankon belül saját devizaszámlámról saját huf alapú számlára utalok?

Figyelt kérdés

Az előbb OTP fiókomba belépve "utaltam pénzt saját magamnak" (más helyen ezt átvezetésnek hívják), de nem sikerült a devizaszámlámon levő összeget teljes egészében huf alapúra átutalni..

Chates ügyintéző segítségét kértem, kérve hogy a forint alapú számláról fedezném az utalást, de ő telefonos ügyfélszolgálathoz irányított azzal, hogy nincs olyan funkció, amivel a teljes összeget átutalhatnám a másik alszámlámra.. A rendszer sem vette be az öszeget (tizedes értéket amúgy sem fogad el), így csak 2.42 euro-val kevesebbet tudtam magamnak kiutalni, a devizaszámlán 0.65 euro maradt, így az utalás költsége végül 1.77 euro lett..


Jogilag indokolt és fair dolog az, ha saját számlámra utalás is pénzbe kerül?

Csak nekem tűnik nonsense-nek, hogy nem tudom "nulláig" elutalni az egyik számlámon levő összeget? (így a számla lezárásakor biztosan elkérnék még a 0.65 euró átutalásáért is az összeget, ami többe jönne ki)

BÓNUSZ: Van olyan bank, aki nem akarja olyan szemtelen hatékonysággal lenyúlni a pénzem ilyen esetekben, mint ez a bank?



2015. febr. 27. 14:59
 1/1 anonim válasza:
Az én bankomnál a saját HUF számláról saját EUR számlára átvezetés konverziós tételként ingyenes. Egyébként ezen nem lepődnék meg, mégis csak OTP-ről van szó.
2015. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!