Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet, túllépni egy...

Hogyan lehet, túllépni egy hitelkeretet?

Figyelt kérdés
PL. Van 200 ezer forintos hitelkeretem. Csak ezt a maximum összeget engedi felvenni ill. vásárolni. Ha én, felveszek, ebből , 198 ezret túlléptem a hitelkeretemet? Mert a Bank szerint igen. Jön a forduló nap, felszámolja a kamatot(ami jogos), ezáltal már kb. 205 ezernél tartunk, és megbüntet további 3-4 ezer forinttal, mert, szerinte túlléptem a keretet.Nem én léptem túl, nem is tudom túltépni, mégis engemet büntet.Ti ezt értitek?

2015. febr. 28. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A kamat része a hitelkonstrukciónak, tehát az is a te tartozásod. Nem számolgatják, hogy te 190 ezerért iphone-t vettél, és 20 ezer a kamat, ők a végeredményt látják, mégpedig azt hogy több a tartozásod,mint a kereted. és ilyenkor persze hogy büntetnek.

ez a termék (hitelkártya, folyószámla hitel) nem arra való, amire a legtöbben használják. ez akkor éri meg, ha a fordulónap előtt visszafizeted a tartozást, azaz nem tud kamatozni. így nem csak hogy 0-s leszel, hanem jól is jársz. csak a sok embernek azért kell, mert ezt jobban megadják, mint egy személyi hitelt. aztán persze mindenki kimaxolja, és nem győzi visszafizetni. tudom, mert volt egy hitelkártyám, mindig szinte csak a minimumot fizettem, kb. 1 millát befizettem a 195 ezres keretre az évek során. de soha többé!

szóval a konzekvencia, hogy DE IGEN, te lépted túl a keretet, a kamattal számolni kell!

ha majd felveszel egyszer egy lakáshitelt, mondjuk 10 milliót, akkor pont 10 milliót fogsz visszafizetni, hiába követel a bank 18-at, mert azt fogod mondani, te azt nem költötted el, azt ők tették rá?

2015. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást, de továbbra is csak, részben értem.Hogy kamatot kell fizetnem , az természetes. A büntetést nem értem, hiszen, az hogy a kamatfelszámolással a hitelkeret túl lesz lépve, ez részemre egy természetes folyamat.Ez nekem egy rejtett, jól jövedelmező lehúzásnak tűnik a bankok részéről. Legegyszerűbb lenne persze, ha nem lenne szükség rá ,azaz, nem kellene a hitelkártya....
2015. márc. 8. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!