Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közmunkabérből vonnak 15 ezer...

Közmunkabérből vonnak 15 ezer forintot! Tehetek valamit, hogy kevesebbet vonjanak? Kihez tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, közfoglalkoztatásban veszek részt a helyi önkormányzatnál, havi 50 ezer forintos fizetésért.

A gondom az, hogy február hónaptól kezdve fizetésem 33%-át le vonják, a maradék összeg nem elég szinte már a rezsire sem! Tudok-e esetleg fellebbezni, hogy legalább csökkentsék a levonás összegét? Mit tehetnék ez ügyben?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 28. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem írtad a legfontosabbat, hogy mire vonják.
2015. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Valóban jó lenne tudni.
2015. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Otp szemèlyi kölcsön.ezt àtvette egy végrehajtò cèg.
2015. febr. 28. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekik csak az a céljuk hogy a pénzüket vissza kapják. (a kamatokkal persze) Szerintem a te mindennapi problémáid nem nagyon foglalkoztatják őket.
2015. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem csak hogy nem a legfontosabb, hanem egyáltalán nem számít, mire vonják.

Nem azért írom, mert engem nem érdekel hanem ha levonják, akkor ez már egyértelműen végrehajtás. És akkor mindegy, hogy hitel, villanyszámla, gyerektartás, a 33%-ot minden körülmények között le fogják vonni.

Semmit sem számít hogy személyi kölcsön.

A kölcsönadó a pénzét akarja látni, a végrehajtónak meg az a dolga hogy megszerezze.

Ha lehetne kérni szociális alapon a 33% lesökkentését, hidd el hogy MINDENKI kérné és kijátszaná valahogy. Bejelentkezne egy üres lakásba, és máris va indok, egyedüli kereső, nem telik e rezsire. Nem azt mondom, hogy te kavarsz, de annak sem elég sokszor rezsire, akinek nincs levonása,és pl. egyedül neveli a gyerekeit.

Felvetted azt a hitelt, vissza is kell fizetni, méghozzá kamatostul, hisz ezt vállaltad. Valahova elment ez a pénz, akkor jó volt, pl. nyaralni menni, kocsit venni, lakást felújítani, vagy bármi. Persze lehet hogy kevésbé kellemes dolgokra költötted, de ez a te dolgod, a személyi kölcsönnek épp az a lényege, hogy szabad felhasználású. De vállaltad azt is, mikorra fizeted vissza.

Én bebuktam a lakáshitelem, és sírtam, depis lettem, de tudtam, hogy én rontottam el. De akkor sem tudtam fizetni, nem volt miből. Vagy ettünk, vagy hitelt fizettem volna. Amikor jött a végrehajtás, eszembe sem jutott azt kérni, hogy kevesebbet vigyenek el, nekem is volt letilva a fizetésem, de tudtam, hogy ennek ez a módja. És én vettem fel a lakáshitelt, én vettem belőle egy házat , de a kötelességemet már nem teljesítettem a bank felé.

Csak azt akarom ezzel az egésszel mondani, hogy abszolút semmit sem tehetsz, nem fogják lecsökkenteni.

A legjobb példa: a családban más ügyben volt végrehajtás, a rokon bement személyesen a végrehajtóhoz, hogy mit lehetne tenni. Az pedig hidegen csak annyit mondott, "ők nem szociális intézmény". ebben minden benne van.

2015. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha tetszik, ha nem, ez az igazság. ha lepontozol, akkor sem lesz másképp.
2015. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!