Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez mégis hogy lehet, kevesebbe...

Ez mégis hogy lehet, kevesebbet kérnek vissza mint ami az alap tartozás volt?

Figyelt kérdés
2008-ban, felbontották a hitel szerződesemet, mert nem tudtam fizetni a hitelt, ez azóta is fenn áll, kamatokkal együtt kb. 600 ezer mostanra a tartozás. kaptam egy levelet az Alpha Financial Services Kft-től, hogy most kedvezményesen kifizethetem ezt a hitelt, mindössze 150 ezer Ft-ot kellene kifizetnem.
2014. nov. 24. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem csak át akarnak verni
2014. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a csekken cimzettként az a bank szerepel akinek tartozom.
2014. nov. 24. 21:29
 3/9 anonim ***** válasza:

az is lehet, hogy az csak a tartozás részösszege


ha befizeted, kapsz még csekket


ha ez a teljes tartozás lenne, azzal a kitétellel, hogy leírják a maradékot, azt nem így intéznék

2014. nov. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyoldalú részbeni adósságelengedés, nem így működik. nem is hallottam még ilyet és nem ilyen arányban, hogy 600-ból 150 lesz
2014. nov. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
írd meg majd privátban mi ez, mi a fejlemény. hívd fel őket
2014. nov. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig van ilyen.

Megpróbálták már behajtani? Ha igen, és sikertelen volt, akkor szoktak ilyet csinálni.

Hisz ha behajthatatlan a tartozás, akkor a bank 0 Ft-ot lát a kihelyzetett pénzéből. Ezért egy jó részét elengedi, felajánlja, hogy csak a töredékét fizesd meg, de még így is jobban jár, mint ha semmit sem fizetnél.


Én is jártam így, csak én a lakáshitelemmel. Bár fizetem, de nehezen. Kb. 6 millió a teljes hitel kamatokkal együtt, nyáron jött egy levél, hogy ha egyben befizetek 1 hónapon belül 3,5 milliót, akkor a többit elengedik. Lehet egyébként, hogy kb. annyi a tőke, és a többi csak kamat, nem tudom. Nagyon jó lett volna, de nyilván nem volt ennyi pénzem, így fizetem még 10 évig, ahogy eddig is.


Ettől függetlenül azért hívd fel őket.

2014. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma tudtam velük beszélni, nem átverés.Ha ezt az összeget kifizetem le van tudva a tartozás.Vègre hajtás még nem volt az ügyön így más költség nincs.De az igazsághoz az is hozzá tartozik nekem 3 hitelem volt ennél a banknál amit egy idő után nem tudtam fizetni. A másik kettőt azt fizetem részletekben egy jó ideje, azok már végrehajtónàl voltak.Szóval azért ezt így mégsem teljesen értem, hogy ez miért került máshova.
2014. nov. 26. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
nem bíznék meg ezekben.
2014. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
húúú, hallottam, hogy átverés, ne higgy nekik
2014. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!