Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen tartalmú sms-t kaptam...

Ilyen tartalmú sms-t kaptam az OTP-től "TEHA Elszámoló 2014/38. Tv. -i e" és benne szerepel az összeg is. Mi lehet ez? Személyi kölcsönöm Ft alapú volt, arra úgy tudom nem jár vissza pénz!

Figyelt kérdés

#OTP #2014/38. Tv
2015. márc. 27. 20:12
1 2 3 4
 21/31 cinci0616 válasza:
Én is kaptam ilyen sms-t,és az van ráírva vissza és egy 6 jegyű szám. Nekem volt hitelem,de már kifizettük.Én ürülök neki,bár hihetetlen.
2015. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Deviza hiteleknek az elszámoltatjuk a bankokat visszajáro pénzt küldék. Szo mi szo elég soványan számolatak +300e ft visszafizetés esetén 44e ft utalás.
2015. márc. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Otp Önkéntes Nyugdíjpénztárnál volt Tagi hitelem kb.10 évig, ami euróalapú devizahiteles személyi kölcsönnek minősült. Tavaly visszafizettem, most szerintem ezért kaptam vissza egy jelentős összeget.
2015. márc. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

OTP-s deviza alapú hiteleknek az elszámolása....


Lezárt hitelek esetén, vagy ha az elszámolás során a fennálló tartozásokat meghaladó visszatérítendő összeg keletkezik, akkor akár az elszámolásról szóló levél megérkezését megelőzően, az OTP Banknál vezetett számlára érkezhet a visszajáró összeg.,

[link]

2015. márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
Én is kaptam ilyen sms-t de nekem a raiffeisennél volt svájci frank alapú hitelem de azt uj hitellel kiváltottam forint alapon vettem fel és újra indult a hitelem no de ha ez az az összeg akkor elég karcsút kaptam mert én 1 millió 300 ezret vettem fel és most 27.145 ft-ot utalt tegnap az otp de ha az otp-nél pár éve mikor vettem fel hitelt az az elszámolás akkor nem szólok semmit.De szerintem ez OTP hitel után küldött visszatérítés nem más hitelintézetnél felvett hitelem utáni visszatérítés.
2015. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:

Nekem az ég világon semmiféle kölcsönöm, hitelem nincs, nem is volt, mégis utaltak a fentiek alapján egy összeget a számlámra tegnap (OTP-n belül). Valaki véletlenül az én számlaszámomat adta volna meg?

Elég érdekes mindenesetre, mert a közleményben szereplő számlaszám települése megegyezik az enyémmel...

2015. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Zsolle válasza:

Pár emberrel beszéltem akik kaptak ilyen pénzt. Ki kevesebbet ki többet.

Volt akinek kocsihitele, volt akinek személyi hitele, és volt akinek CSAK áruhitele volt. Tehát szerintem ez többféle hiteleknél is visszajár, és szerintem a hitel (mindegy milyen) fennállása alatt , a bank álltal egyoldalúan emelt kamat, vagy kezelési költség külömbözete. De mindenképpen küldeniük kell majd a jövőhéten egy elszámoló levelet. Majd akkor többet tudunk. Nekem egy 700E-s, forint alapú autóhitelem volt és némi áruhitel, de az sem deviza alapú, és kaptam 78E-t vissza. Ami így utólag szuper, de ha azt nézzük hogy ezzel az összeggel a nyomorult bank át akartak verni, és ha nem szellőztetik most ezt a dolgot, akkor le is nyúlja. :(

2015. márc. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 McRae válasza:

Üdv

Én is kaptam ilyen sms-t. OTP-nél volt személyi köcsönöm 1 000 000Ft. Erre 109 ezret kaptam vissza. Ami önmagában szuper, de ha a száraz tényeket nézzük elég szánalmas. Havai 18 ezer kellett törlesztenem. 6 éves futamidőre vettem fel. Viszont a 3. év után kiderült, hogy magasabb a tőke tartozás mint amennyit felvettem. Fél évig fizettem havi 30 ezer de így sem akart 1 millió alá menni. Az összekuporgatott pénzünkből(amit lakás beugróra gyűjtöttem) kifizettük pontosan 1 060 000 kellett 3 és fél év múlva fizetni.Szóval összegezve három és fél év alatt 1 900 000 fizettem az OTP-nek. És ebből most visszakaptam 109 ezret. Elég siralmas.

2015. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 McRae válasza:
Kimaradt, hogy svájcifrank alapú volt!
2015. márc. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Utolsó mikor vettétek fel a hitelt? Mert az elmúlt 2-3évbe emelkedett meg az árfolyam. De ha valakinek kevesebb pénz járt vissza az valószínű azért kapott kevesebet mert azelőtt nem volt ekkora nagy ugrás.
2015. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!