Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP folyószámla hitel, megszün...

OTP folyószámla hitel, megszüntethetik?

Figyelt kérdés
3 havi béremmel mehetek negatívba a folyószámlámon, sajnos ezt ki is használtam és amikor fizetést kapok, akkor is még 2 havival negatívba vagyok. Ilyen esetben lehet valami bajom azon kívül, hogy sok a kamat? Előfordulhat pl olyan, hogy ők azt látják, hogy folyton mínuszba vagyok és ezért elvehetik? Vagy ameddig érkezik fix jövedelem, addig nincs gond? Mert elég ciki lenne, ha egyszercsak nem kapnék fizetést... Még kb 3-4 hónap, mire fel tudom magam tornázni nullára

2015. márc. 30. 23:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.


Amíg munkabér érkezik rá, addig fizeted a kamatokat és ennyi.

X időnként automatikusan vizsgálja a rendszer a hitelké-

pességed (munkabér változás), és akár kérésre módosítja

is a hitelkereted.


Ha megszűnik a munkabérátutalás, akkor viszont tanácsos

minél hamarabb fizetni, hiszen onnantól a hitelkeret

törlésre kerül (vagyis minuszabba már nem mehetsz), viszont a visszafizetés feltételei a hitelszerződésedben

vannak (lehet olyan, hogy ha nem jön munkabér, X napon

belül vissza kell fizetned az összeset, de lehet olyan

is, hogy havi X forinttal kell minimum törlesztened, ezt

tényleg nézd meg).

2015. márc. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jah, és ha megszűnik a munkabérátutalás, valamit törlésre került a hitelkeret, onnantól hiába érkezik rá pénz, amíg

pozitívba nem csap át, nem tudsz kivenni (nincs miből).

2015. márc. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rosszul tudjátok. Ha az ügyfél minősítés romlik, akkor a bank ezt csökkentheti, el kell olvasni a szerződést, ezt benne van.... Ha a bank látja hogy agyonra eladósodsz, és teljesen full ki van használva a keret mondhatja azt hogy nem ad annyit...
2015. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!