Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közössé lehet tenni a bankszám...

Közössé lehet tenni a bankszámlát?

Figyelt kérdés
Akarunk a férjemmel egy közös bankszámlát. Az OTP-nél szeretnénk, ahol én vagyok, ő másik banknál van. Azon gondolkodtam, egyszerűbb lenne közös névre venni az enyémet. Ilyesmi megoldható? Legalább elég lenne csak neki átíratni munkahelyen, nálunk úgyis olyan körülményesen megy az ilyesmi, és egy hónapban többször utalnak.
2015. ápr. 1. 01:09
 1/4 anonim válasza:
Persze, nállunk is úgy van, hogy a párom meg van hatalmazva a bankszámlámhoz, és így bármikor hozzáfér,csak kitöltötök egy papírt és már kész is, ha kéritek akkor kaptok még egy bankkártyát is, hogy legyen mindkettőtöknek, mi nem kértük, de megkérdezték, hogy kell-e.igaz mi már ezt 7 éve intéztük, de gondolom ha akkor volt ilyen lehetőség akkor ma is van.
2015. ápr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van közös bankszámla is és van meghatalmazás is a bankszámlához, de a kettő nem ugyanaz.

Nekünk a férjemmel közös bankszámlánk van (kettőnk nevére szól, teljesen azonos jogosultságokkal)

A(felnőtt)lányom bankszámlájára meghatalmazásom van, ott nem szerepel a nevem a bankszámlán és nem is intézhetek annyi mindent, mint a közös bankszámlán.

[link]

2015. ápr. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor közössé tudom-e tenni az enyém, vagy sem? Ez a meghatalmazott így nem jó, teljesen azonos jogaink legyenek a számlához.
2015. ápr. 1. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, közössé tudod tenni. Kap ő is egy bankkártyát. De pl az sms szolgáltatást csak egy telefonra lehet kérni, illetve az x összegig díjtalan készpénzfelvételt is.
2015. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!