Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elveheti e a bank az ingatlant...

Elveheti e a bank az ingatlant ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ketten örököltünk egy házat batyammal mellé egy másfél millió körüli autohitelt is. A házat el szeretnénk adni de ugye nem lehet tudni mennyi idő alatt sikerül. Ilyen esetben elarvereztetheti e a bank és ha igen kb mennyi idő van eladni. Ha elarverezik akkor a megmarado pénz a miénk e?
2015. ápr. 1. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Menj be a bankba és vázold a helyzetet, próbáld neki vázolni,hogy most halt meg a tulaj, nem akarsz elfutni, kérnél egy kis haladékot, hogy el tudd adni a házat.


kommunikáció!

2015. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nikol2323 válasza:
Nem a bankhoz kell menni hanem egy ügyvédet kell keresni és megkérdezni mi ilyenkor a teendő van olyan is akinél nem kell fizetni mivel minden városban és faluban van kirendelt ügyvéd,viszont a perköltségért és ha az adott ügyvédet választod ha netalántán jogi útra kerülne sor akkor már kell fizetni.
2015. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már egy éve hogy meghalt apám. Hagyatéki végzésben benne van hogy hagyatéki hitelezői igényt tart a bank fent.
2015. ápr. 1. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Az idő ellenetek dolgozik, szerintem így van kitalálva az ügymenet, hogy jó sokat elvonjanak az örökségből. Szemét irodisták.
2015. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Adjad ki a lakást, addig is hozza a pénzt, vagy adja el valamelyikőtök a saját lakását és akié el lesz adva, az beköltözik az örökségbe. Az idő megy és a tartozás nőni fog.
2015. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb 1 milliót veszítettetek 1 év alatt, mert a lakás üres és vesztettétek a bérletét és az adósság amit nem fizettek emelkedett.
2015. ápr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem üres én lakom benne és a kamat csak évente 50 ezer megkerdeztem. Arra vagyok kíváncsi hogy van e joga a banknak teljesen elvenni a házat.
2015. ápr. 1. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
a hitelt át kell venni a banktól és kifizetni a hátralékot. aztán a hagyatéki eljárást kell sürgetni, és eladni a házat. aztán vég-törleszteni a hitelt és osztozni. neked több jár, mint a fele, mert benne laksz
2015. ápr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!