Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 2-vel fizetem a...

Diákhitel 2-vel fizetem a tandíjat, megváltozott a tandíjam összege, kevesebbet utaltak, letelt a határidő, mit csináljak?!?!

Figyelt kérdés
A probléma röviden ez: önköltséges vagyok főiskolán, félévkor levelezőről átkerültem nappalira, megváltozott a tandíjam (több lett), erről a diákhitelesek nem értesültek (én meg nem tudtam, hogy ezt hogy kell átállítani), ezért kevesebbet utaltak a félévre, a fizetési határidő letelt és még ezt a meglévő összeget sem írták jóvá nekem a Neptunban (még mindig egyeztetés alatt van). Mit tegyek?

2015. ápr. 3. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked kellett volna jelezned, csakúgy mint minden adat és egyéb változást.
2015. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bemész a főiskolád illetékeséhez (TO vagy hasonló), és kisírod, hogy kifizethesd a különbözetet határidőn túl. (Maga a hitel általában sokáig egyeztetés alatt van, azzal nem nagyon tudsz mit tenni, nem is kell.) Arról már sajnos lecsúsztál, hogy módosítsd a hitelösszeget, mert február 15-ig kellett volna...


Minden esetben neked kell meghatározni egy összeget, hiszen akár azt is csinálhatod, hogy csak egy részt szeretnél DH2-ből fizetni, a többi magad állod. Nem a DH Központnak kell tudnia, te hogyan szeretnéd bonyolítani.

2015. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként az első is jót ír, a képzésben bekövetkezett változásokat is minden esetben be kell jelenteni, mert ha nem teszed, azzal szerződést szegsz, amivel óvatosan kell bánni... Habár önmagában ez nem módosított volna a hitelösszegen.
2015. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!