Diákhitel kulfoldrol?

Figyelt kérdés

Mi tortenik, ha kulfoldre koltoztem, nem is tervezek visszamenni Magyarorszagra viszont lenne meg diakhitel tarozasom?

Mit tud tenni a Diakhitel Kozpont?



2015. ápr. 3. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az EU-ban elég sok mindent tehetnek. Sőt még akár EU-n kívül is, ha van az adott országgal megfelelő megállapodás.
2015. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt.

Szoval akkor nagyon nem tudnak mit csinalni...

2015. ápr. 4. 12:32
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Hogy nem-e? Hidd el, hogy be fogják hajtani rajtad, nem te vagy az egyedüli, aki próbálja megkerülni a törlesztést. Csak a probléma ott van, hogy addig is kamatozik tovább az összeg, és majd még többet fizethetsz vissza.


Felvenni a pénzt az persze megy, mert azt hiszitek nektek az alanyi jogon jár, de visszafizetni már nem megy, inkább csak kikerülni próbáljátok. Ezért tart itt a magyarság...

2015. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
be tudják hajtani. soha enm tudhatod mikor térsz vissza az országba, lehet innen akarsz gyest, vagy gyedet kapni, vagy akár nyugdíjat. érdemesebb visszafizetni, külföldi fizetésből pedig pár hó ap alatt letudod a dolgot
2015. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Arrol nem tehetek, hogy Magyarorszagon nem tudtam munkat talalni.

A fo problemem az, hogy en utaltam vissza amig Magy.o.-on laktam de innen nem tudom mert olyan gondom van, amit csak szemelyesen a bankkal lehet megoldani. Azt viszont nem tudom mikor megyek vissza...

2015. ápr. 4. 15:40
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, Gyed/gyes es egyeb dolgok...ezek 1000%, hogy kizarva az eletembol! Szerencsere!!
2015. ápr. 4. 15:41
 7/14 anonim válasza:

Szerintem semmit sem tudnak tenni. Először is nincs meg nekik az új címed. Azt se tudják, hol vagy.

Ugyan mit tehetnek? Még a gyorshajtást sem tudják idegen országban behajtani, ha nem fognak meg helyszínen.

2015. ápr. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ettől függetlenül inkább fizess, a pénzt felvetted, vagy nem? Tudd ki minél hamarabb és soha ne vegyél fel itthon hitelt.
2015. ápr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De nem tudom fizetni ez a problema, hogy hiaba tudnek telefonalni a Kozponttal, sok adat van amit nem tudok, ok meg nem adjak meg mert nem tudom azokat...ordogi kor :(
2015. ápr. 6. 10:33
 10/14 anonim válasza:
72%

A diákhitel központ számlaszámát nem hiszem, hogy nagy gond megkeresni. (diakhitel.hu)

Van egy 8 jegyű szerződésszámod, ami szerintem minden levelen, egyeben szerepel. Ennyi kell hozzá meg a neved.


Netbankáron meg szépen elutalod, megjegyzésbe beírod a neved és a szerződésszámod. Ha nincs, elmész egy bankba és csináltatsz számlát internet hozzáféréssel.


Ha pl. utalsz 100E forintot, azt előteljesítésnek fogják venni. Ezzel kezd.

Utána pedig törlessz elő havonta, annyi a különbség, hogy a megjegyzésbe beírod neved és szerződésszámod mellé azt, hogy előtörlesztés. Havi 100E-t ha nem tudsz fizetni, akkor minek vagy kinn.

2015. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!