Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Lombard-tól kapott már...

A Lombard-tól kapott már valaki levelet, illetve pénzt vissza a devizahitelesek elszámolása kapcsán?

Figyelt kérdés
Én még nem kaptam, sőt akiket kérdeztem, senki nem kapott. Tudom, hogy április vége a határidő, csak tudni szeretném, hogy egyáltalán megkezdték-e a foglalkozást ezzel a dologgal.

2015. ápr. 4. 17:06
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/295 Feri830420 válasza:
Arra hivatkoznak hogy a törvény miatt kellet ezt megtenniük!!!!Ez így van???Én elvesztettem a fonalat!!Valaki???
2015. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/295 anonim ***** válasza:
Kedves Feri. Az ügyintéző természetesen azt mondta hogy örüljél hogy nem kell még fizetni. a szerződés altalános feltételei egyértelműen fogalmaznak.1. 1.BEKEZDÉS 16. PONT.:A KAMAT A 36. HÓNAPTÓL 2%-AL CSÖKKEN. 1 BEKEZDÉS 18. PONT C BEKEZDÉS MÉRTÉKADÓ KAMATLÁB A LONDONI BANKKÖZI PIACON KÖZZÉTETT REFERENCIA KAMATLÁB. Ez nem kedvezmény hanem a szerződés része tehát a szokásos módon hazudoznak. Én már megszoktam. Nekem minden héten amikor bemegyek a szemembe hazudnak de véletlenül se pislognak közbe.
2015. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/295 anonim ***** válasza:

A törvény szövege. Tudja ezt valaki értelmezni:A Bank az elszámolás során - a szerződéskötés érdekében adott kedvezmények kivételével - a fogyasztói követelés összegéből jogosult levonni az adott időszakban

nyújtott kedvezményt. Kedvezménynek minősül minden olyan vagyoni előny, illetve

juttatás, amely abból származik, hogy a Bank tőkét, kamatot, illetve díjat engedett

el, vagy kedvezményes árfolyamot alkalmazott, és ennek következtében a fogyasztó

fizetési kötelezettsége a szerződésben eredetileg meghatározott kötelezettséghez

képest csökkent. A fogyasztói követelésből levonható kedvezmények elszámolásának

módját MNB rendelet fogja meghatározni.

2015. máj. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/295 anonim ***** válasza:
89: De a pénzügyi békéltető testülethez (ami egyébként egy sóhivatal, mert ő nem kötelezheti semmire a Lombardot, max. ajánlást tehet) csak akkor lehet fordulni, ha már a Lombard elutasította a hozzájuk küldött panaszt. Ami ismerve a Lombardot ki is fogja használni a rendelkezésére álló 60 napot.
2015. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/295 anonim ***** válasza:
2007 februárban kötött 10 éves 2.500.000Ft-os élő és rendszeresen fizetett autólízing szerződésre 147.000Ft-ot írt jóvá a Lombard. Több hitelkalkulátorral kiszámoltam a szerződésem paramétereinek megfelelően ott:350e-400e Ft visszajáró összeg jött ki. Ismerőseim más bankoktól a kalkulátorhoz hasonló öszeget kaptak vissza hasonló ár-futamidő aránynál. Jelen esetben minimum -200e Ft a diferencia! Ezek a férgek (Lombard Lízing) ismét meg akarják károsítani az adósokat! Most mit lehet tenni? Hova lehet jogorvoslatért fordulni???
2015. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/295 anonim ***** válasza:
65%
"Lehet hogy tudtodon kívül ők már kisegítettek 200-250-ezerrel."
2015. máj. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/295 anonim ***** válasza:
100%
95: Bírósághoz. Csak ott meg majd az ügyvéd viszi el a különbözetet. Ki van ez találva.
2015. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/295 Fanninovikov válasza:
En azt furcsalom hogy a mediaban semmi hir a lombardos karosultakrol. Panasz levelet mindenkepp meg kell irni hogy nyoma legyen a tovabbi ugyintezes erdekeben.
2015. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/295 Feri830420 válasza:
Valakinek valami tartalmi ötlet a levélel kapcsolatba?Csak hogy valami hivatalos is legyen benne hogy azt ,,komolyan"is vegyék.
2015. máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/295 Feri830420 válasza:
Amúgy egész Magyarországon csak a lombardnál kötöttek ilyen szerződéseket mert a többi bankról nem hallottam ilyen ,,kedvezményről"??
2015. máj. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!