Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tulajdonképpen mi is az a...

Tulajdonképpen mi is az a Paypal? Egy közvetítő az online átutalásban?

Figyelt kérdés

Tehát ha van paypalos számlám, akkor én arra átutalással küldök pénzt a saját számlámról. Ezzel az átutalt pénzzel tudok aztán fizetni pl. olyan online weboldalakon, ahol elfogadják a paypalos fizetést. Ezzel csökkenthető a kockázata a tranzakciónak, hisz nem kell bankkártyaadatokat megadnom az adott weboldalnak, hisz csak a paypalos számlám információit tudják meg, nem a bankkártyámét.


<-- Jól gondolom, hogy erre jó?


Ingyenes a regisztráció?


2015. ápr. 9. 01:29
 1/4 anonim ***** válasza:

PayPal regisztráció 400 HUF + 1 USD. Az 1 USD a regisztráció ára, a 400 HUF viszont első PayPal-os vásárláskor visszakerül a bankszámládra.


PayPal-ra lehet utalni pénzt a hozzárendelt bankszámládról, és akkor az egy idézőjeles külön számla lesz, amit csak PayPal-os vásárlásra használhatsz, viszont arról visszautalni nem lehet. És mivel számláról PP-ra pénzt utalni már tranzakció, ezért a bank eseti megbízásként levon érte egy adott összeget. Az előnye csak annyi, hogy például ha valaki belép az eBay-edbe, akkor csak annyi pénzt tud elkölteni, ami a PP-odon van. Én személy szerint nem szeretem ezt a formáját, szerintem jobb, ha csak megcsinálod a regisztrációt és azon keresztül vásárolsz. Regisztrálnod viszont muszáj, ha rendelgetni akarsz, mert a legtöbb oldal csak a PP fizetést fogadja el, ami annyiból áll, hogy az adott terméknél rámész a fizetésre, átirányít a PP-ra, oda be kell lépned, majd kiírja a végösszeget és a fizetés megerősítését.


Nem tudom, pontosan ez érdekelt-e, de a PP csak regisztrálásnál kér adatokat, utána nem, és az eladó se kapja meg vásárláskor, a bankszámlán is csak az vásárlás összege jelenik meg és egy felhasználónév, hogy kinek ment. Ugyanezt kapja az eladó és a vevő is.


Egyébként nem is javasolt olyan oldalakról rendelni, ahol a PP nem lehetséges, sokkal biztonságosabb és a pénzt is vissza tudod kérni, ha valami nincs rendben.

2015. ápr. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi nemrég csináltunk paypalos szlát (e-bay-es vásárláshoz)

Nem kellett egy fillért se fizetni, se forintot, se dollárt. (már vásároltunk vele, pont tegnap jött meg a termék)

Bankszámlát sem kellett hozzárendelni.

Arra kell figyelni, hogy az e.bayes és a PPs regisztrációs nevek teljesen megegyezzenek egymással és a bankszámla tulajdonos nevével (nálunk a teljes saját /Xné Y Z B/ névvel van mindegyik)

K&H-ról utaltunk a PPra, délben indítottam az utalást (netbank) éjfél után pár perccel jelent meg a PP-on.

10ezer Ft átutalása 100 forint volt.

Ennyit viszont szerintem megér, mert se a bankkártyád, se a bankszámlád adatai nem kell megadni.

Ha esetleg segítség kell a létrehozáshoz, írjál.


Amúgy a kérdésedre az a válasz amit a kifejtésben írtál, jój gondolod.

A regisztráció is ingyenes.

2015. ápr. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ebay-en vásárolok. Sokkal olcsóbb, stb... Amit a #2 írt az tényleg úgy van. Már jártam úgy, hogy az általam rendelt termék hibás volt, nem működött. én ezt jeleztem, és visszakaptam a pénzt, egyből a folyószámlámra. tehát nem ért kár.
2015. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy változott azóta, nekem 2 éve van meg, akkor még 1 USD volt a regisztráció és az első vásárlásig zárolt 400 HUF-ot. Ez végül is nem olyan fontos, nem nagy összeg.
2015. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!