Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi értelme van az OTP lakástak...

Mi értelme van az OTP lakástakaréknak?

Figyelt kérdés

Nem meggyőzést várok, csak egy szimpla okfejtést, hogy ez miért érné meg nekem.


Számoljunk 'rövid' idővel: havonta fizetek 20 ezret 4 évig, majd a 4 év végén állami támogatással 270 ezerrel több pénzem lesz bent. Ezt a teljes összeget csak magyarországi lakásvásárlás esetén használhatom fel, és akkor se kézbe kapom ki, hanem ők intéznek mindent.


Ebben mi éri meg nekem? Ha már van annyi pénzem, hogy lakást vásárolok, akkor lakástakarék nélkül nem az a 270 ezerrel kevesebb össze fog padlóhoz vágni. Ráadásul fiatal vagyok, kevés az esély arra, hogy Magyarországon fogok maradni.


De tegyük fel, hogy maradok. Akkor se éri meg.



2015. ápr. 20. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha nem szeretnél Magyarországon lakóingatlant venni, akkor nem ez a termék a megoldás számodra, de íme néhány példa, akinek jól jön:


- Egy, vagy több lakáskassza program jó megoldás lehet önerő képzésre a lakáshitel igénylés mellé.


- Párhuzamosan lehet több lakáskassza is közeli hozzátartozókra kötve, a megtakarításból 4-5-6 év alatt meg lehet venni egy kisebb lakást.


- Meglévő lakáshitel elő, vagy végtörlesztésére


- Lakásfelújításra, korszerűsítésre

2015. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem.akar Magyarországon maradni, akkor felesleges, de ha itt akar lakást vagy házat venni, akkor jó megtakarítás. Férjem és én is kötöttünk egyet több mint négy éve. Idén veszünk házat. A két lakástakarékban összegyűlt összesen közel 3 millió Ft. Ebből több mint fél millió az állami támogatás. Nekünk nem.mindegy, hogy fél millióval több vagy kevesebb van. Emellett van még 6 millió Ft megtakarításunk és veszünk fel csok-ot és hitelt, így meg is lesz a saját házunk egy kicsi hitellel.
2015. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor leszűkítem a kört: egyedül, fiatalon, bizonytalanul belefogni nincs értelme.

Mert egyedül nem jön ki belőle annyi haszon, ami akárhonnan nézve is megérné. Csak elteszek havonta egy csomó pénzt a semmire, mert lehet X okból nem is lesz szükségem lakásra, vagy ha lesz is, arra se Magyarországon, aztán a sok pénz, aminek elképzelhető, hogy találtam volna jobb helyet is, bent csücsül a lakáskasszában, és semmire nem tudom felhasználni lakásvásárláson/felújításon kívül. Vagyis tulajdonképpen azt se én használom fel, mert bármi van, az OTP rendelkezik felette.


Nem döntöttem még el azt sem, hogy külföldön akarok-e élni, de bármi közbejöhet, pl. munkalehetőség, és ilyen álláspontok mellett szerintem nem éri meg belevágni.


Ha teljesen biztos lenne, hogy belföldön maradok, egyedül akkor sem érné meg, mert nem tudom garantálni, hogy én 4 évig havonta be fogom tudni fizetni azt a 20 ezret, amit persze lehet csökkenteni, de akkor az amúgy is jelentéktelennek mondható évi támogatás még ennél is lentebb csökkenne.

Ráadásul valljuk be elég nevetséges, hogy 2002 óta egy fillért nem emelkedett az állami támogatás összege.


Szóval engem leginkább ez zavar az egészben, hogy havonta 20 ezret kidobok a semmire úgy, hogy lehet nem is lesz rá szükségem.

2015. ápr. 21. 07:23
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Laknod kell majd valahol nem? Ha nem tudod garantálni, hogy vállalni tudsz havi 20 ezret, akkor mégis hol, hogyan, miből lesz lakásod? Eleve a téma megközelítése hibás.
2015. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amíg nincs senkim, és a munkahely is a lakhelyemhez közel van, addig a szüleimmel élek.

Ha innen elmegyek munkahely, vagy környezetváltoztatás miatt, az először mindenképp albérlet lesz, nem lakást fogok egyből vásárolni. Ha pedig úgy adódik, hogy marad ez a munka, vagy később más munka lesz, de szintén behatárolható körzetben, akkor a nagyszülők örökségét eladom/kiadom és lesz pénzem lakásra, amihez vagy felveszek egy kis hitelt, hogy jobb házat vegyek, vagy nem veszek fel.


Ehhez egyáltalán nincs szükség arra, hogy havonta kötelező jelleggel megtudjak takarítani 20 ezret. Mellesleg ha én ezt otthon csinálom magamnak, akkor azt arra költhetem el utána, amire akarom.

2015. ápr. 21. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez a gondolkodásmód több sebből vérzik. Sorolom:


"Amíg nincs senkim, és a munkahely is a lakhelyemhez közel van, addig a szüleimmel élek. "


Kérdés, hogy ezt a szüleid is így gondolják-e? Mi lesz, ha még 30 évesen is erre hivatkozva ott akarsz lakni? A szülőnek nem kötelessége téged eltartani akkor, amikor munkád és kereseted van.


"Ha innen elmegyek munkahely, vagy környezetváltoztatás miatt, az először mindenképp albérlet lesz, nem lakást fogok egyből vásárolni."


Remek! Fentebb azt találtad mondani, hogy nincs rá garancia, hogy te rendszeresen tudod fizetni a havi 20 ezret. Csak az albérlet díja több ennél, plusz a rezsi. Ha nincs rá garancia, hogy képes leszel fizetni havi 20 ezret, mi a garancia arra, hogy a többszörösét képes leszel fizetni?


"Ha pedig úgy adódik, hogy marad ez a munka, vagy később más munka lesz, de szintén behatárolható körzetben, akkor a nagyszülők örökségét eladom/kiadom és lesz pénzem lakásra, amihez vagy felveszek egy kis hitelt, hogy jobb házat vegyek, vagy nem veszek fel."


Aha...tehát ha félre kell tenni, akkor arra hivatkozással, hogy félsz, mert mi lesz, ha nem tudod fizetni, inkább beleugranál egy hitelbe, amit KÖTELEZŐ lesz fizetni és ugyanúgy kérdéses, hogy arra lesz a pénzed. Eladsz egy örökséget, majd fizetsz utána egy vagyon örökösödési illetéket. Nagy biznisz...


"Ehhez egyáltalán nincs szükség arra, hogy havonta kötelező jelleggel megtudjak takarítani 20 ezret. Mellesleg ha én ezt otthon csinálom magamnak, akkor azt arra költhetem el utána, amire akarom."


Igen. Azzal a kis mellékes aprósággal kiegészítve, hogy otthon a pénzed romlik, pár év alatt ugyanaz az összeg kevesebbet fog érni. Beteszed lakástakarékba, (követi az inflációt, plusz hozamot is termel, ami a párnaciháról nem mondható el) napi kamatra, plusz a befizetésed 30%-át az állam adja, amiért cserébe csak annyit kér, hogy lakást vegyél belőle, vagy lakáscélra használd fel és ne b...d el hülyeségekre. Mert hogy visszakanyarodva a problémakör elejére: lakni kell valahol.

2015. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6:


Igen, a szüleim is így gondolják, mert nem olyan paraszt családban nevelkedtem, akik nem lennének tisztában a mai helyzetekkel, és az lenne az elsődleges céljuk, hogy elzavarjanak a pcsába.

Egy normális család megpróbálja biztosítani a gyerekének a szükséges hátteret, főleg ha tisztában vannak a saját múltjukkal. Teljes mértékben lenézem azokat a szülőket, akik csak arra várnak, hogy a gyerekük végre 18 legyen és elküldjék a bánatba.


Ha munkahely miatt elmegyek valahova albérletbe, logikus, hogy akkor fogom tudni fizetni a havi 20 ezret, de 4 évig egyhuzamban ez nem garantálható. Kevesebbet meg, mint mondtam, nem éri meg.


A jövőbeni örökölt lakás miatt meg ne aggódj, majd én azt pontosan tudom hogy 'kell' megválni tőle.


Többször átgondoltam már ezt, nem 1 helyen utánaolvastam, és még mindig amellett vagyok, hogy jobban járok lakástakarék nélkül.

4 évvel később szinte teljesen biztos, hogy nem fogok még lakást venni, de mint említettem, ha költözésre kerülne sor, akkor is albérlet, vagy külföld. Erre egyikre se jó a lakástakarék, 4 évnél tovább meg nem éri meg bent tartani a pénzt.


Én ezt itt le is zártam.


Köszönöm az értelmes hozzászólásokat!

2015. ápr. 22. 07:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, a szüleim is így gondolják, mert nem olyan paraszt családban nevelkedtem, akik nem lennének tisztában a mai helyzetekkel, és az lenne az elsődleges céljuk, hogy elzavarjanak a pcsába."


Nem ugyanarról beszélünk. NEm kell ahhoz paraszt szülőnek lenni, hogy megfogalmazódjon a gondolat, hogy egy 30 éves felnőttnek már nem túl egészséges a szülőkkel laknia. Ehhez úgy is hozzá lehet ám állni, hogy mondjuk a szülő ennek érdekében támogatja a gyerek elköltözését.


"Egy normális család megpróbálja biztosítani a gyerekének a szükséges hátteret, főleg ha tisztában vannak a saját múltjukkal. Teljes mértékben lenézem azokat a szülőket, akik csak arra várnak, hogy a gyerekük végre 18 legyen és elküldjék a bánatba."


Azokat én is, de nem erről beszélünk. Nem értetted meg a lényeget. A nagyobb bajom az, hogy te egyértelműen játszol is arra, hogy téged majd jól eltartanak a szüleid addig, amíg ez neked kényelmes.



"Ha munkahely miatt elmegyek valahova albérletbe, logikus, hogy akkor fogom tudni fizetni a havi 20 ezret, de 4 évig egyhuzamban ez nem garantálható. Kevesebbet meg, mint mondtam, nem éri meg. "


Aha....na és mi van akkor, ha négy évig kell albérletben lenned egyhuzamban? Akkor menni fog a 20---oh bocsánat, a legalább 40 ezer?



"A jövőbeni örökölt lakás miatt meg ne aggódj, majd én azt pontosan tudom hogy 'kell' megválni tőle. "


Látom, nagyon felkészültél az életre. Hozod is a jobbnál jobb döntéseket. Renden, ne legyen lakástakarékod!

Majd pár év múlva, ha a kamaszos önérzeted alábbhagy és megtanulsz számolni, meg szerzel egy kis pénzügyi kultúrát, visszatérünk erre a kérdésre. Sok sikert az életben!

2015. ápr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!