Lehet 3 millio forinttal jatszani?

Figyelt kérdés
Elosszor is minden okosnak TUDOM MI A FOREX!!! Szerintetek van ertelme, hogy 3 millio forintot berakok egy bankb Magyarorszagon (kulfoldon dolgozok) forint alapon, es mikor erzem, hogy valtozas lesz az euroval szemben vagy amerikai dollarral szemben, akkor atvaltom a szamlamat arra a penznemre! Hosszu tavra, tehat nem a napi shortolsra vagy longolasra fogadnek. Anno tudtam ezzel keresni par szazezer forintott. 2006 ban volt 400ezer forintom bevaltottam penzvaltoba olyan 160-170 ft korul es csak 2009 korul valtottam vissza boven 250 ft korul. Most megint ez van 2010 ota dolgozom kulfoldon, de otthon,karacsonyra meg szulinapomra mindig kaptam mamamtol egy kis penzt, amit atvaltottam USDre atlag olyan 225 ft. On most 277. , ha csak igy nezem eleg jo kis summa egy ettermi vacsora a csaladdal mar kijon belole. Ezert gondoltam erre kicsit nagyobb osszegben. De nem tudom, hogyan jobb. Ha van egy szamlam es a penznemet valtoztatom, mikor erzem, hogy valtozasok (ezekre figyelek, van egy elmeletem, ami nagyjabol mukodik, nem technikai elemzes) akkor valtok penznemet, vagy jobb ha eleve van egy forint szamlam es egy pl euroszamlam, de az a baj, hogy a szamlavezetesi dijjak eleg magasak otthon, pl 3 millional a havi kamat fedezi a szamlavezetesi dijjat, ha nem csinalok semmit, de egy deviza szamlanal dragabb a szamlavezetesi dij. Nem hazardirozni akarok a penzzel, mert akkor forexeznek, de arra se idom, se bizadalmam a kis brokercegeknel a saxo bankhoz meg keves vagyok meg. Arra kell, hogyha 4-5 havonta hazamegyek egy 20-30 ezer forintom legyen belole, amibol lehet etterembe jarni, draga borokat venni, meg ilyenek.

2015. ápr. 23. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
amiről te beszélsz alkalmi ingások, mégis miből gondolod, hoyg te majd rendszeresen 20-30k-t kitermelsz belőle? ha havonta annyit zuhan a forint akkor egyhmara nem lesz ország ahova hazagyere... Amúgy meg játszhatsz, vagy bejön vagy nem. Ennyi, ennél többet senki nem tud mondani.
2015. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet 3 millió Ft-tal "játszani", de annak a realitása, hogy havonta 20-30 ezer Ft-ot termelj pluszban, átlagosan.. nagyon kevés.


Vannak olcsóbb módjai is a váltásnak, mint a bankban - ott elég nagy az eladási/vételi árfolyam közti különbség. Egyes váltóknál 1-1.5 Ft differencia van csak, egyes speciális számlákon meg még kevesebb.

2015. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, de érteni kell hozzá, az "úgy érzem" nem indok semmire. Fundamentális vagy technikai elemzéssel többre mész.

Ha a pénzedet nem HUF-ban kapod de abban akarod elkölteni, érdemes a külső inflációt figyelembe venni a kamatok összevetésénél. Valószínűleg egy jó kamatozású EUR számla biztonságosabb lehet.

Ha forexezni szeretnél inkább 1000 EUR körüli összeggel csináld, kisebb a kockázat, ha rövid határidőkkel ki tudod próbálni magad.

Amit írsz az ugyan az, mint a Forex, ugyan azokkal a kockázatokkal, csak nagyobb téttel és tőkeáttét nélkül

2015. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 forexezni nem forexeznek, mert a kisebb broker cegekben nem biznek a nagyokra meg nincs tokem, mint pl SAXO bank, en inkabb bankon beluli utalgatasokat vegeznek, fundamentalis alapon! Ja es a masik eurot valtogatnek, mert azzal van hand in hand a forint de nem tartanam benne minden penzemet! En mas devizanemben kapom a beremet.
2015. júl. 29. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!