Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van két fundamenta lakáskas...

Ha van két fundamenta lakáskassza szerződésem,4 év 4 hóónapos, és 20 ezrével fizetem ( a kettő együtt 40), akkor a futamidő lejártával max hány évre vehetek fel lakáskölcsönt?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 24. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Aztán minek neked 2 db 20 ezres, amikor csak az egyik után tudod fölvenni az állami támogatást?
2015. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Na jó, az egyik édesanyám nevén van.
2015. ápr. 24. 21:00
 3/17 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi mint a megtakarítási idő.

De az oldalukon van kalkulátor és ott ki is írja.

2015. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerződésenként 1.918.157 Ft a felvehető hitelösszeg.

Futamidő 56 hónap, havi részlet 38.511Ft

Ennek a hitelnek a kamata 3,9%+1% kezelési költség, ami egy kezelési költség nélküli hitellel összehasonlítva 5,3%-os hitelkamatnak felel meg.

Jelenleg ennél sokkal jobb hitelek vannak még fix konstrukciók esetében is, javaslom alaposan nézz körbe.

Ennél a hitelnél most sokkal jobb megoldás, ha felveszel egy hitelt pl 5 éves fixálással hosszú futamidővel és elindítasz mellé két újabb 20.000Ft-os megtakarítást, amivel a hitelt lezárhatod 4-5 év múlva. Simán ki lehet hozni egy ilyen hitelt a 30% állami támogatásnak köszönhetően költségmentesre.

2015. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Még nem akarok hitelt, csak előre gondolkodtam. Egyenlőre megvárom amíg lejár a 4 év 4 hónap, aztán majd meglátjuk mi lesz.

Még az is lehet, hogy ennyi idő alatt felvirágzik az ország, mindenki milliókat fog keresni, és nem is lesz szükség hitelfelvételre :)

2015. ápr. 24. 23:25
 6/17 anonim ***** válasza:
Majd szólj, ha "ennyi idő alatt" mindenki milliókat fog keresni, nehogy lemaradjunk róla:)
2015. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jaj...ettől a 4. választól fizikai fájdalmaim lettek...

Hogy a viharos tökbe lenne már ez egyenlő egy 5,3%-os hitellel?

Nincs plusz 1%, ami költség van, azt már tartalmazza a tarifatáblázaton feltüntetett törlesztőrészlet!

És ha kiszámolod, hogy mennyi a saját befizetésre megtakarítási oldalon, illetve a kölcsön törlesztőivel együtt, meglepődsz, hogy gyakorlatilag ugyanannyit fizetsz vissza, mint amennyit felvettél. Ezt jelenleg képtelenség überelni. Aki mást mond, az hazudik.

2015. ápr. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél vissza kicsit a lendületből Mr önhitt mindentudó! Olvass ÁSZF-et és tanuld meg a különbséget lakáskölcsön és azonnali, vagy áthidaló kölcsön közt! Olvasni pedig neked kellene megtanulni! Azt mondtam hogy ami költség van az bele van kalkulálva a törlesztőbe. És igen b...meg, a szeződéses összeggel szinte azonos összeget fizetsz vissza! Ennél jobb NEM LÉTEZIK!

És most beszéljünk másról! Ne merj még egyszer hazugnak nevezni! Nem vagyok semminek a fanatikusa, csupán tudok számolni és nem célom, hogy embereket b...ak át csak azért, hogy több jutalékot akasszak le valamelyik banktól, mert nem vagyok benne érdekelt, ellentétben veled. Értem?

Egyébként meg ki beszélt itt Fundamentáról csibém?

Ha valamiből nem vagy felkészült, ne adj tanácsot és főként vegyél vissza az arcodból!

2015. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Először is Te tanulj meg számolni, meg olvasni legalább a Funda weboldalán és mivel nem vagyok a csibéd, hanyagold az ordenáré hangvételű privát üzeneteket (is).

A "3,9"-es lakáskölcsön törlesztő részlete tartalmazza az 1% kezelési költséget, de ettől még létezik, ezért lesz a hitel THM-je 5,43%.

2015. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy kis matematika:


1. Funda "3,9" hitel


Hitelösszeg 1.918.157 Ft, havi részlet 38.511Ft, futamidő 56 hónap. Összes havi részlet: 2.156.616Ft


2. Banki hitellel:

Ez a hitel megoldható pl úgy is, hogy a havi részlet 7500-8000Ft kamat(bank és hiteltípus függő) 52 hónapig + 20150+9150Ft lakáskassza 49 hónapig és a hitel lezárul az 52. hónapban. Az összköltség ebben a konstrukcióban még a lakáskasszák nyitási költségével együtt is kevesebb lesz, mint a felvett hitelösszeg, tehát a nyereség kb 200.000Ft.

2015. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!