Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van más is aki azért nem kap...

Shadowgirl kérdése:

Van más is aki azért nem kap vissza pénzt, mert a hitel futam ideje alatt a biztosító fizetett helyette?

Figyelt kérdés
Az OTP-nél volt személyi kölcsönöm 2008.07.-ban vettem fel és 2011.09. járt le.De idő közben 5hóbanapig nem dolgoztam,és mivel fizettem a hitel mellé kötött biztosítást,így a biztosító addig fizetett helyettem.És emiatt nem kapok vissza semmit.De én nem tartom jogosnak! Hisz azért volt biztosításom! Járt még valaki így? Szerintetek jogos ez? Érdemes fellebbezni?

2015. ápr. 27. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Kérd meg a bankot egy tértivevényes levélben, hogy mutasson rá arra a törvényhelyre, amely kizárja, hogy a biztosítói helytállás felmenti őt az elszámolási törvény kötelezettsége alól. Én nem tudok ilyen szabályról.

Gondolom, hogy tisztességtelenebb, mint korábban volt.


Miért is lenne tisztességes, egy következmények nélküli országban.

Lásd: 2014. évi XL. törvény 40. §

Bővebben: [link]


Továbbá javaslom, hogy kérjél részletes elszámolást és mielőbb keress egy jó ügyvédet:

"Az 58/2014. MNB rendelet 2.§. (8) bekezdése alapján kérem, hogy az elszámolás számszaki ellenőrzéshez szükséges,teljes körű levezetését,valamint az adatok beazonosítását és értelmezését lehetővé tevő formátumban az elszámolás során figyelembe vett valamennyi adatot e kérelem beérkezésétől számított 5 munkanapon belül küldjék meg a számomra."

2015. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!