Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez normális,4'200'000 Ft...

Ez normális,4'200'000 Ft svájci frank alapú hitel után az OTP 230'000 forintot akar fizetni?

Figyelt kérdés

2006-ban fel vettünk 3,000,000 Ft svájci frank alapú lakás fedezetű devizahitelt. 2009-re a tartozás felment 4,200,000 forintra. Ekkor döntöttünk úgy, hogy egy kis házátalakítás miatt kell pénz, és akkor még nem láttunk kiutat ebből a csapdából. 6,000,000 Ft forinthitellel kiváltottuk a négymillió kettőt.


Erre jön a levél az OTP banktól, miszerint mindent, hangsúlyozom mindent egybevetve 230,000 forinttal tartoznak nekünk. Ez lenne az elszámolás. Ez az eredeti forinthitel 5,5 %- a. Ez most mi, ez komoly? Ha az OTP hez fordulunk van esély a korrekcióra. És lesz@rnak akkor utána hova lehet fordulni?



2015. ápr. 29. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásért, tehát ez az eredeti svájci frank hitelnek is csak a 7%-a. Az elszállt hitelnek pedig csak 5,5%-a.
2015. ápr. 29. 21:33
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sacc/kb nekem jogosnak tűnik. 3 évig volt CHF alapú a hiteletek, az alatt nem emelhettek túl sokszor kamatot. Mi 2007-ben vettünk fel 3 milliót, 20 évre. Év elején ott tartottunk, hogy kifizettünk már 4 milliót, a tőketartozás mégis 4 millió volt, törlesztés pedig a duplájára nőtt. Miu kaptunk 930.000 Ft-ot az elszámolással, ennyivel csökkent a tőketartozásunk, a részlet pedig 25%-kal.
2015. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyet értek az első válaszolóval. Ennyi idő alatt nem jöhetett össze túl nagy összeg sem a kamatemelésekből, sem az árrésből.


Esetleg olyat tudok még elképzelni, hogy mikor a forinthiteleseknek lesz az elszámolás, esetleg akkor is kapsz vissza a jogtalan kamatemelésből, de akkor már a 2009-ben indult forinthiteled után. De ez csak az én hozzá nem értő elképzelésem!!!

2015. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Örülj neki! Nekem a Lombard az 5,5 milliós autóhitelre (kb 10 mill körül fizettem vissza, már megszűnt) 15.000!!!! Ft-al tartozik szerintük.
2015. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Mivel csak max 3 évig fizetted a hitelt, valószínű jogos az összeg. A visszatérítési százalék nagyban függ a hitel futamidejétől. Minnél több évig fizette valaki a tisztességtelenül felszámított összegeket, annál nagyobb a %.

De kérj részletes elszámolást a banktól, ha nem értesz egyet, panaszt tehetsz, első körben a banknál.

2015. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én az unicredit bank ügyfele voltam. 2007-ben felvettem 2.5 milliót chf alapon 20 évre. Szabadfelhasználású jelzáloghitel volt. 2014 decemberében végtörlesztettem és kb 2 évig árfolyamgátas is voltam. a 2.5 millióra 6112000 Ft-ot fizettem ki. Néhány hete érkezett a banktól az utalás. 1765 ft????(nem írtam el)Türelmetlenül vártam az elszámoló levelet. A mai napon kézhez is kaptam, de azt gondoltam úgysem fogok érteni belőle semmit és már bele is törődtem a szerencsétlenségbe.A bevezető levélben egy vastagon kiemelt mondat is állt, amiben egy junius 15.-i dátummal koorigált elszámoló levél érkezését jelezte a bank, valamint leírta, hogy további összegre is számíthatok.???? Tovább olvasva az elszámolást feltűnt, hogy a devizanem végig HUF- ban van megadva.A forintosítás engem ugye már nem érint, mert lezárt hiteles vagyok ezért ellenőrzésképp megnéztem a hitelem számát és akkor jött a felismerés. A gyűjtőszámla hitelem elszámolását kaptam kézhez és ezért járt vissza az 1765 ft. Tehát a rendes devizahitelem elszámolása a mai napig nem történt meg. Ezt azért írom le, hogy aki gátas volt, végtörlesztett és nem sok pénzt kapott vissza az nézze meg a szerződését, mert lehet, hogy a gyűjtőszámla elszámolását kapta meg.
2015. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!