Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshiteles lakás értékesítés...

Lakáshiteles lakás értékesítéséről ki mit tud?

Figyelt kérdés
Adott egy lakás, rajta lakáshitellel. Adott vagyok én, mint tulajdonos, és az, akivel együtt éltem benne. Az illetőről közben kiderült, hogy ő erre alkalmatlan, és kár volt neki adni egy ötszázadik esélyt is... és most meguntam. Jelenleg nem érdekel milyen áron, de meg akarok szabadulni tőle is, meg a lakástól is, mert aggódom, hogy megölöm. (Nem a lakást, hanem a díszmajmot, vagy magamat, vagy ő engem, vagy a tökömtudja, ki vagyok borulva, és rohadtul unom már, hogy úgy élünk, mint a cigányok.) Gondolom el lehetne adni, de fogalmam sincs, hogy a bank kiengedné-e... mi a gyakorlat ilyen esetekben?
2015. máj. 1. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Eladhatod, de a pénz egyből megy a banknak.
2015. máj. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eladhatod,a bank hozzájárulása szükséges hozzá. Ha több a lakás forgalmi értéke mint a hitel akkor sima ügy,banknak megy amennyi jár,Neked meg a maradék. Fordított esetben kicsit bonyolultabb. Banktól is függ,hogy mennyire rugalmasak. Ha ne adj isten az Aegon hitel Zrt. a hitelező akkor készülj sok nyugtatóval és kezdj jó előre pszichológust/pszichiátert/kezelésre szakosodott zárt intézményt keresni Magad számára.
2015. máj. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
OTP, és szerintem több a forgalmi érték, bár nem tudom mennyivel. Bosszant, hogy így alakult... de nem látok más kiutat. Nem is értem, hogy lehettem olyan barom, hogy ebbe belementem. Most fejeztük be a mai ordibálást... csodálom hogy még senki nem hívta ki a rendőrséget. :)
2015. máj. 2. 02:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah, köszönöm.
2015. máj. 2. 02:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden olyan ingatlan gond nélkül eladható, amin kevesebb a hitel, mint az eladási ár. Ebben az esetben a banknál jelezni kell a végtörlesztési szándékot (nem engedély kell, hanem igény bejelentés).

Javaslom gondold végig higgadtan a lehetőségeket, mielőtt döntesz és próbálj érzelmektől függetlenül, indulatmentesen dönteni anyagi kérdésekben.

Mi köze van a lakás eladásához annak, hogy kivel laksz benne?

A lakás csak a te tulajdonod?

A hitelben a jelenlegi élettársad adóstárs?

A lakástól akkor is meg szeretnél szabadulni, ha csak egyedül maradhatnál benne?

Tudnád egyedül is fizetni a részleteket?

Jelenleg hitelképes vagy (van jövedelmed)?


Ha ezeket megírod, akkor lehet ésszerű megoldásokat javasolni.

2015. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!