Kristof_09_ kérdése:

Be lehet-e fizetni EUR-t (kézpénzt) magyar junior bankszámlára az OTP-nél?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor hogyan

2015. máj. 6. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A pénztár napi árfolyamon átváltja és forintban kerül a számládra.


Lehet jobban jársz, ha előbb egy pénzváltóban beváltod forintra, mert a bank lehet rosszabb árfolyamon veszi meg tőled!

2015. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mint már mondták, be lehet fizetni, de forint lesz belőle. Viszont én azt feltételezem, hogy te abból indulsz ki, hogy vásárolni akarsz neten, az ár euróban van, és te azt gondolod, hogy annak kifizetéséhet a számládon eurónak kell lennie. Hát szerencsére nem. Lehet a fizetendő összeg euró, dollár, akármilyen konvertibilis pénz, kártyás vésárlás esetén a forintszámla a fedezet. Tehát az átváltás nem a te dolgod, és devizaszámla sem kell hozzá. Ezt csak azért mondtam el, mert itt többen is emiatt a félreértés miatt akartak mindenáron dollárt vagy eurót befizetni a számlájukra, és lehet, hogy te is közéjük tartozol.
2015. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van devizaszámlád, akkor persze. Forintszámlára csak forintot lehet befizetni, persze a bank általában szívesen átváltja neked, és akkor végül befizeted, de forintban jelenik meg. (Ez nem biztos, hogy neked megéri - tájékozódni kell a valutaárfolyamokról.) EUR számlára befizethetsz közvetlenül EUR-t, abban is fog megjelenni, de értelemszerűen azon meg HUF nem fog megjelenni, csak ha átváltod.


Ahogy az előttem lévő írta, a bankkártyás fizetés ettől teljesen független. A bank átváltja a terhelt összeget a számla devizanemére, és ez általában jobban meg is éri, mintha valutát vennél pénzváltóban.

2015. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!