Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házasság! Közös bankszámla,...

Házasság! Közös bankszámla, vagyonátírás, vagy férjnek feleségnek külön számla? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Közös bankszámla, a házasságban minden bevétel és kiadás közös. A házasság előtt meglévő vagyont nem kell átírni, az marad külön vagyon.
2015. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok még házas, de ha leszek is, mindenképp íratok házzassági szerződést!

Sosem lehet tudni, hogy mit hoz az élet (nő részéről pl), rengetegen nagyon jól el tudják adni magukat éveken át a férfi pénze miatt...

Ha én sikeres vagyok és megteheti a feleségem, hogy netán dolgoznia se kelljen, sőt, kertész is van és takarítónő is (főzésen kívül nincs más dolga), eltartom, amíg én dolgozom addig ő csak konditerembe jár meg szépészeti helyekre, és esetleg ezt évek után megunja (vagy engem) és félreke*él, akkor nem esne túl jól, ha netán vinné a házam vagy autóm akármennyi részét is...


(Persze, nem ezen alapszik egy házasság, de én úgy vagyok vele, hogy az ember mindig a legrosszabbhoz viszonyítson)

2015. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jóideig megvolt mindkettőnk saját bankszámlája, de idő után egyiket megszüntettük. Feleslegesnek tartottuk a dupla számlaköltségeket fizetni.
2015. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megmaradt a külön számla, de a rajtuk lévő pénz közös. Az enyémen gyűlik a házátalakításra a pénz, a férjeméről veszik le a törlesztőt, meg 1-2 csoportos beszedés. A gyedem is a férjem számlájára ment.

A vagyonátírás részét nem értem, hogy érted. Bár mi házasság után vettünk házat, de ha nem vagyunk házasok, akkor is 50-50%-ban lettünk volna tulajdonosok.

A kocsik praktikussági okokból a férjem nevén vannak, de egyik enyém, másik 2 az övé.

2015. máj. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!