Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel1 vettem fel de...

Diákhitel1 vettem fel de többet utaltak ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
50000ft áll a szerződésbe is de ők nem kevéssel küldtek a kértnél, ilyenkor szólni kell nekik? vagy mit kell tenni? vagy téveséd miatt ők basztak ki magukkal én meg elkölthetem visszatörlesztés nélkül?

2015. máj. 18. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelezd nekik, ez nem úgy működik, hogy ők elszúrták, így nyugodtan elköltheted minden kockázat nélkül.
2015. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó vicc.

Először is lépj be a Diákhitel Direkt fiókodba. Ott tételesen fel van sorolva az összes tranzakció, hogy ők mennyit utaltak, és te mennyi törlesztettél. Ha ott eltérés van (amit nem hiszek), akkor az egy érdekes helyzet, de attól függetlenül még bármikor kibukhat a hiba, így nem érdemes a pénz elköltésén gondolkozni.

A tippem egyébként az, hogy igényelted a havi 50 ezer forintot, és most utalták a félévre esedékes 5 havi pénzt - ugyanis ez így megy a DH esetében. Olvasd el a szerződést újra.

Ha tisztázódott, miért kaptál több pénzt, akkor kell megoldást találni arra, hogyan fizeted vissza. Ha nem történt hiba, tehát valóban ez áll a szerződésben, akkor előtörlesztésként nyugodtan visszafizetheted. Ha hiba van, akkor konzultálj az ügyfélszolgálattal.

2015. máj. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!