Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan vállalkozó, aki...

Van itt olyan vállalkozó, aki perli a bankot, mert nem kapott visszatérítést?

Figyelt kérdés

A vállalkozásomban 2007-ben két autó vásárlására felvettem közel 6 millió forintot. Azóta a hitelem lejárt, ki tudtam fizetni a hitelt, de igazságtalannak tartom azt, hogy ha valaki vállalkozóként vesz fel hitelt, annak akkor nem jár visszatérítés! A vállalkozót, illetve vállalkozást ugyan olyan jogsérelem éri, ugyan úgy megfizettük a jogtalanul megszabott plusz összegeket!

Sajnos pontosan nem tudom, hogy mekkora összeg járna vissza, de abból kiindulva, hogy az autóhitelesek (rövid lejárat miatt), illetve a 2007-ben hitelt felvevők járnak "legjobban", szerintem viszonylag magasabb összeggel tartozna a bank! Ha jogosult lennék!

Gondolkodom rajta, hogy perlem a bankot, de egyedül igen költséges mutatvány lenne! Tanácsok érdekelnének, illetve pertársaságon is gondolkodom, olyan vállalkozókat keresve, akik hasonlóan igazságtalannak tartják a döntést, s áldoznának is rá, hogy a jogos visszatérítésüket megkapják!

Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 21. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A törvény azt írja elő a BAnkok számára, hogy a fogyasztói szerződések alapján fizessenek vissza, fogyasztói szerződés alanya a fogyasztó.

A vállakozó pedig nem az, mert a fogyasztót a Hpt határozza meg: fogyasztó: az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy


Innentől kezdve pereld azt, aki a törvényt így alkotta meg.

2015. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Így igaz! Akkor nem vagyok fogyasztó, ha (jelen esetben) az autót azért vásárolom, hogy azzal szolgáltatást nyújtsak, magyarul anyagi haszon szerződésére használom, vagyis tőkének vásárolom! Ugyanakkor a kettő autó közül az egyiket személyautóként vásároltam, adóját nem igényeltem vissza! Saját célra is használom (használhatom), ezáltal végfelhasználója vagyok!

Ez a hitel több mint felét érinti! Véleményem szerint az egyenlő elbírálás is sérült, ugyanis a vállalkozás (tavaly óta) jogi személynek minősül, ezáltal szinte minden jog ugyan úgy megilleti, mint egy természetes személyt! Szóval ha át.ba..ztak, akkor át.ba..ztak. Ha vállalkozó vagyok, ha nem!

2015. máj. 21. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan morogsz, de nem a bank az ellenséged, hanem a törvény. :(
2015. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vállalkozásokról azt feltételezi a törvény, hogy professzionális üzleti szereplők.

Az egyszerű átlagos embereket, akik nem vállalkozási célra veszik fel a kölcsönt, hanem ún. fogyasztási célokra, azokat fokozottabban védik a jogszabályok, ez annyit jelent, hogy több dologról kell tájékoztatást kapniuk (pl. THM), ezért több okból lehet tisztességtelen, és több okból lehet semmis egy fogyasztói szerződés.


Vállalkozásoknál a Ptk. 205. § alapján lehet perelni. A bíróság kimondhatja a szerződés létre nem jöttét, ha a szerződő felek között bizonyíthatóan nem volt egyező akarat (disszenzus), vagy a szerződés lényeges tartalmi elemei hiányoznak (kamat, kölcsön összege, futamidő, és amit a felek bizonyíthatóan lényegesnek tartottak). Ezen a jogalapon vannak nyert perek, de azt nem tudom, hogy egy lezárt és folyamatosan törlesztett szerződésnél ezen a jogalapon per megnyerésére van-e reális esély.


A hitelbírálat (bonitás vizsgálat) elmaradása is vizsgálható állítólag, de ennek részleteit még én sem ismerem. Ezen a jogalapon nem látok reális esélyt egy rendesen törlesztett hitel esetén, hiszen a bíró számára kétség nem fér, hogy képes voltál törleszteni.

2015. máj. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!