Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Net bankot javasoljátok-e egy...

Net bankot javasoljátok-e egy gyakorlatlan középkorúnak? Vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szinte lakáshoz vagyok kötve egészségi állapotom miatt.A netbankár ügyintézés nagyon jó lenne! Ami visszatart, az, hogy én gyerekkorom óta hadilábon álltam a számokkal ha hivatalos dologról, papírok kitöltéséről van szó. Félek attól. pl. hogy a számomra iszonyú hosszú számlaszámom melléütném!!!! vagy akinek(közmű pl.) utalni akarok, bár ott nem is tudom, hogy a sok számsorból melyiket kell/ene. A lényeg az, hogy melléütném, s nincs aki ezt előtte megnézné nekem, hogy jó-e.Hogy legyek okos?

#netbank #gyakorlatlan netbankhasználó #félelem a net bank használattól
2015. máj. 25. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A netbankban nincs szükség a saját számlaszámod beütésére.

Ez egy "ügyfélkapu" a saját számládhoz. Itt automatikusan megjelenik a te számlád adata. Az átutalásnál meg oda kell figyelni. Leellenőrizni akár 5x a megadott számlaszámot.


Nem mindegy melyik bank, mindegyiknek más a rendszere.

De nagyon praktikus.

2015. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kéri belépéskor a számlaszámot, utána be lehet állítani, hogy jegyezze meg. Utalásnál/sárgacsekk befizetésnél előfordult, hogy elgépeltem a számlaszámot, ezért nem engedett tovább, amíg a helyes számlaszámot be nem írtam. Közműnek történő utalásnál (is) el lehet menteni az űrlapot, ezután csak az összeg/közlemény rovatot kell változtatni.
2015. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Azért az nem egy nagy cucc, hogy van egy számlaszám:

12345678-87654321-00000000, és ezt visszaellenőrizd...

2015. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
megmutatja egy jó ismerősöd és utána menni fog
2015. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet állítani sablonokat, egyszer kell megadni a számlaszámot és aztán elnevezni a sablont pl vízdíj néven. Utána már csak ezt kell kiválasztani és az összeget megadni semmi mást.
2015. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 belapus ***** válasza:
75%

[link]


Nem kell föltétlen ajánlatnak tekinteni ( elsőként nyilván az a bank jöhet szóba, ahol most a folyószámlád van ), mindössze arról van szó, hogy itt ki lehet próbálni.Kattints az internetbank demóra.

Bár biztosan vannak különbségek, azért nagyjából hasonló megoldások lehetnek minden banknál.

2015. máj. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy melyik banknál bankolsz?

Egyébként én javaslom a netbankot, én már fiókba nem is járok. Eleinte talán szokatlan lesz, szokni kell, de ha belejössz akkor rájössz, hogy nagyon is egyszerű.

Hajrá!

2015. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindannyiótoknak köszönöm az empatikus válaszokat, a biztatást! Belapus nevű felhasználónak külön köszönöm a linket! Kérdezte valaki, hogy melyik banknál vagyok. OTP-nél, ráadásul un.netszámlám van. Amikor erre rátértem, ott a fiókban ki is próbáltam. Be én ezen a területen is nagyon buta vagyok, ahogy írtam.Nekem le kell írni, hogy pl. 1.lépés:...2.lépés:... és így tovább. Kaptam valami számot, de az nem tudom, hol van a többszöri költözés(több nem lesz) után itt lévő papírhalmazban. Valaki azt írta, hogy "nem nagy cucc", neki nem, és a jóval idősebb barátnőmnek sem. Nekem igen!
2015. máj. 31. 15:26
 9/9 anonim ***** válasza:

de nagy cucc, én megértelek kedves Kérdező. Volt egy kolléganőm, huszonéves, ő is hadilábon állt a számokkal, mert felcserélte őket. Akkor hallottam ilyenről, mondta, hogy orvosnál is volt vele, ő is nagyon figyel, amikor számokat kell írnia. Szóval, nem egyszerű. Írod, hogy már középkorú vagy, addigra ki kellett alakítanod egy rendszert erre a problémára, azt nem tudom, hogy mit.

De elrontani nem lehet a rendszert, mármint össze-vissza kattintgatni, ezzel nem rontod el. A számot viszont elütheted. Az OTP-nél lehet elmenteni a szlaszámot, ha meg tudnál vkit kérni, hogy mentse el névvel együtt, az elmű-Tigáz stb-t már nem kevernéd össze. A szlaszámok pedig nem változnak.

Az pedig, hogy 1. lépés, 2. lépés, nyugi, én fiatalabb vok nálad, de én is hasonlóan szoktam leírni egy-egy új program vagy lépéseket. Sírnának a kollégáim, ha meglátnák... Nem vok buta, stb., de egy excel táblázat formázásának 25 lépését nem fogom 3 lépésben leírni, aztán visítani, hogy segítsetek!!!!

2020. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!