Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig érvényes Angliában a...

Meddig érvényes Angliában a TSB bank (volt LLOYDS-TSB) számlája használat nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2012 végén hazajöttem Angliából, azóta csak egyszer-egyszer léptem fel a TSB Banknál vezetett számlám online banking felületére. Úgy tűnik, hogy azóta nem szűnt még meg, bár a legújabb bankkártyákat azóta sem kaptam meg, mivel már nem kint élek.


Arra lennék kíváncsi, hogy a számlámon történő utolsó tranzakció után mennyi ideig marad meg a számlám anélkül, hogy használnám? A csomagom havi díja 0 Font, és a többi költség is 0 Font. Ha valaki erre tudná a választ...


Köszönöm!


2015. máj. 26. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
bankszámlák nem szűnnek meg csak úgy, ahhoz kell egy megszüntető nyilatkozat
2015. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Normál esetben az oké, hogy nem szűnnek meg maguktól, de én egy különleges esetről beszélek, amikor ugyanis nincs egy számla éveken át használva abszolúte. Ja, és nem magyarország, hanem Anglia. Ott másak a szabályok. Egy volt ottani lakótársam számlája is megszűnt 5 évnyi inaktivitás után. Szóval ennyit a magyar-angol gondolkodásmódbeli különbségekről és jogi szabályok eltéréseiről.
2015. máj. 29. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy éve jöttem haza, és van egy (magyar viszonylatban nagyobb) összeg a Lloyds bank (nem TSB) bankszámlámon.


Velem rendszeresen leveleznek az itthoni címemen, én szoktam használni a kártyámat Ebay vagy amazon vásárlásokra, sőt, nemrég visszalátogattam munkaügyben a volt munkahelyemre, és akkor is használtam a kártyámat.


Nem tudom, hogy segített-e az info, de lehet, hogyha nem tartasz rajta pénzt, akkor inaktiválják...

2015. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válszt! :)


Egy valamekkora összeg (14 Font) van rajta. Egy másik ismerősömnek a Santandernél 5 Font volt rajta és 5 év után inaktiválták. De nem is használta. Szóval, ezért tartok tőle.

A vicc az egészben, hogy már írtam nekik levelet, de annyi választ kaptam, hogy nem adhatnak ilyen jellegű információt. Pedig én csak egy általános kérdést tettem fel nekik, nem pedig egy bizonyos számlához tartozó kérdést.

2015. jún. 4. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!