Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti felmernetek igy venni a...

Ti felmernetek igy venni a diakhitelt vagy valami "realisabb" szak utan neznetek?

Figyelt kérdés

Realis alatt itt azt ertem, hogy talan egy picivel tobbet keres es /vagy kicsit olcsobb konyvek kellenek hozza.


Pici korom ota fogorvos szeretnek lenni. Nincs orvos a csaladban, csak surun kellett anno fogorvoshoz jarkalnom es rajottem, hogy en abban a kornyezetben megnyugszom. Szeretem meg a furo zajat is. Sok brutalis fogorvoskkal talalkoztam, de volt 1 aki nagyon kedves volt, tulajdonkeppen o is a peldakepem. Szeretnem ugy megnyugtatni a pacienseim es segiteni nekik, mint o nekem.


A jegyeim kitunoek,csak ez motivalt eddig. Szerintem fel is vennenek. Viszont mivel orvosi mellett nem nagyon lehet dolgozni, kenytelen lennek diakhitelbol fedezni. Ez a resze meg mindig nem lenne problema, ha nem 5 evig kellene felvennem a max diakhitelt, tehat evente fel milliot 5 ev alatt 2.5milliot kamatok nelkul. Ez "csupan" a megelhetesemre, nem tandij vagy ilyesmi. Es akkor igaz mar dolgozhatnek, de szerintem, bar nem latok ennyire meg bele, alap fogorvosi diplomaval nem kapkodnanak ertem, igy kellene meg par evet rezidenskednem. Ahol nyilvan kapnek minimalbert,de abbol torleszteni meg nem nagyon tudnek es jonnenek a kamatok.


Emiatt nagyon toprengek rajta, hogy ne menjek e gyogyszereszetire, ami igaz szinten 5 ev, de utana mar "kesz" vagyok. Nem az almom, de vegulis el tudnam magam kepzelni benne.


2015. máj. 29. 10:20
 1/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom miert kuldte el ilyen hamar, nem kattintottam a "kuldes" feliratra. Ez utobbiban inkabb az a gond, hogy gyogyszertarban csak ha minden kotel szakad tudnam elkepzelni magam. Nyilvan szep munka,de szamomra kicsit "unalmasnak" tunik. Inkabb akkor mar gyogyszerek eloallitasa vagy hasonlok erdekelnenek. Ez viszont persze nokent nem tudom mennyire realis,illetve mennyire kapkodnanak ertem. Ugye elmegy szulni stb stb. Bar azt meg nem tudom akarok e gyereket, vagy lesz e egyalaltan lehetosegem ra.



Illetve talan egy picit kevesebbe vannak a gyogyszeresz konyvek, bar lenyegi kulonbseg nem itt van. Hanem, hogy hamarabb hasznosithato a tudas.


Kulfold nem jatszik, mert en nem szeretnek elmenni. Maganrendelore nincs penzem, es alapozni se lehet ra, mivel egyfajta "oroklesi rendszer" alakult ki. Ha megis kesobb szert tennek ra, vagy kulfoldre mennek az szep lenne. De tudatosan nem tervezek erre. Mert egyik se celom, illetve nem lehet tudni mit hoz a jovo.


Szoval kicsit elakadtam, hogy jovore mit jeloljek.

2015. máj. 29. 10:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolok, hogy kesobb esetleg megbanhatom, hogy elszalasztottam az almom,akkor fogorvosi. Masfelol meg hiaba az almom, ha kamatokkal egyutt, szep lassan kifizetni a 100ezres fizetesbol akar 10evig is beletelne. Es akkor meg egy panelra se gyujtottem ossze. Sajat hazrol meg autorol nem almodozom. En csak azt szeretnem, hogy legyen egy munkam, amit szeretek. Amiben a legjobb lehessek, ki tudjak teljesedni. Kozel legyen a csaladom, es ne legyenek hiteleim, igy nyugodtan tudjak aludni, meg nemi vesztartalek idovel. Ha csak keves diakhitelt kellene felvenni, nem lenne problema, de igy belegondolva mar most nyomaszt, hogy mennyibe kerulne ez az egesz.
2015. máj. 29. 10:28
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Ha tényleg ez az álmod, és azt írtad, hogy bárhová mész szükséged lesz a diákhitelre, akkor én lehet várnék 1 évet.

Ha sikerül esetleg érettségi után 1 évet külföldön dolgoznod (és ezzel nem azt mondom, hogy oda kell költöznöd x évig, mert írtad, hogy azt nem szeretnéd), akkor belevághatsz úgy az egyetembe, hogy nem kell felvenned a diákhitelt talán. Vagy legalábbis nem ennyit.

(Én voltam kint igaz "csak" 3 hónapot egyik nyáron külföldön dolgozni, kemény volt valamennyire, de majdnem 1 milliót szedtem össze. Ha egy évet lehúzol valahol, akkor azért azzal már szerintem biztosabban bele lehetne vágni)

2015. máj. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!