Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász diplomával és esetleg...

Jogász diplomával és esetleg egy +1/2/3 éves szakjogász képzéssel milyen munkaköröket lehet betölteni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy túltelített a pálya, a kérdésem elméleti, hogy ideális esetben, mit lehet kezdeni egy jogi diplomával? Vagy ha van hozzá egy szakjogász oklevél? Hangsúlyozom: NEM 3 éves ügyvédi gyakorlat utáni szakvizsga, tehát nem ügyvédekről kérdezek, hanem jogászokról.

2015. máj. 12. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az ügyvéd is jogász, amúgy meg engem is érdekelne hogy az ügyvéd/ügyész/bíró szentháromságon kívül hol lehet még elhelyezkedni jogi diplomával, ahol nem minimálbért adnak..
2015. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyire hülyének nézel. Ezért írtam, hogy NEM ügyvédekre gondolok, mert ők a jogi egyetem után 3 éves gyakornokságon vesznek részt ("ügyvédbojtár"), szakvizsgáznak és akkor lesznek ügyvédek. Ergo minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd. Pont ez a kérdésem, hogyha valaki jogász, de nem ügyvéd, de mondjuk elvégzi a családjogi szakjogász képzést, akkor mit tud csinálni, dolgozni?
2015. máj. 12. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Erre a kérdésre a hosszú választ én írtam. Szerintem ide is pont jó.

2015. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
A szakjogászi diploma kérdés, hogy mennyit ér. Ha amúgy is a témával foglalkozol, akkor szerintem jól mutat, de egy bank szakjogászitól még nem fogsz érteni hozzá...
2015. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na, itt keveredés van. Van jogász képzés, ami 5 éves. A jogi karok indítanak kétféle (most a PhD-től tekintsünk el) képzést: jogászoknak és nem-jogászoknak. Aki jogi szakokleveles XY, annak már van egy szakmája, csak kap egy oklevelet, hogy jogi tudása is van a témában, pl. jogi szakokleveles orvos/pedagógus/közgazdász ...stb. Vannak a szakjogász képzések, ezek JOGI DIPLOMÁVAL rendelkezők részére. Az utóbbira kérdeztem rá. Ők eleve teljes értékű jogászok, mivel a szakjogász képzést csak jogász kezdheti el.
2015. máj. 12. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Pedig nincs keveredés kedves kérdező, jogász vagyok, és pontosan tudom, hogy mit jelent a szakjogászi diploma.


Tedd a kezedet a szívedre kérdező! Jó volt az egyetem? Jók voltak az órák? Szerinted mivel másabb egy szakjogászi, amit ugyanaz az egyetemm szervez ugyanazokkal a tanárokkal?


Ismétlem, ha bankban dolgozol, akkor talán jó egy bank szakjogászi, de ha nem dolgozol olyan szakkörnyezetben, akkor semmi értelme (vagy legalábbis kevés értelme) nincs. maximum az elkötelezettségedet tudod jelezni, ha pl bankba jelentkeznél.

2015. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval jogi diploma után szerinted több értelme van egy ügyvédhez elmenni ügyvédbojtárnak (3 év után szakvizsga, jobb esetben), mint szakjogász képzést elvégezni? Azért gondoltam, hogy van értelme a szakjogász képzésnek (bár még nem végeztem el a jogot), mert egyetemen 5 év alatt csomó mindent megtanítanak, míg pl egy családjogi szakjogász képzésen 2 évig CSAK családjogot oktatnak.
2015. máj. 13. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!