Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » AXA Bankos tapasztalatokra...

AXA Bankos tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ajánlanátok? Árak, netbank megfelelő?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2015. máj. 31. 16:42
 1/3 anonim válasza:
Axa-s vagyok. Lakáshitel miatt vagyok még a banknál. A netbankjuk jó, elég jól össze van rakva a felülete, könnyen kezelhető a többi ismert bankéhoz képest. Budapesten csak két fiókjuk van, a többit bezárták és nincs ATM-jük sem, így a készpénzfelvétel nehézkes. Mondjuk ritkán kell manapság nekem készpénz, de ha kell elég drága a kivétel, más bank ATM-jéből kell kivenni. Magában a bankban nincs kassza, ami más banknál elképzelhetetlen, tehát ha úgy gondolnád, hogy bemész és náluk veszel fel pénzt, akkor így jártál, nem adnak pénzt! Már rég eljöttem volna tőlük, csak a hitel miatt maradok.
2015. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1000 éve axás vagyok.


Amit az első mond nagyjából helytálló.


Viszont nekem nagyon pozitív velük a tapasztalat. Volt (és van) több banknál is számlám. Az AXA magasan a legrugalmasabb. Gyakorlatilag BÁRMIT BÁRMIKOR el tudtam intézni 5 percen belül velük egy telefonhívással. Míg más bankokkal elképesztően nehézkes az ügyintézés, bürokrácia a végletekig, papír 40 példányban, személyesen bemenni (természetesen 9-16 között...)...


Én nagyon elégedett vagyok velük. Pontosak, számlavezetés és utalás nekem teljesen ingyenes. BÁrmikor köthetek le akár 3 hónapra is pénzt folyószámláról 3%-os kamatra, ami mostanság elég jó. Ingyen kaptam a paypassos kártyát, amiért máshol fizettetnének velem...


Egyedül ami negatívum az a pénzfelvétel (bár én úgy tudom 2 pénzfelvét ingyenes bármilyen ATMból havonta). Mondjuk én 10 év alatt jó ha 2x vettem fel KP-t. Illetve a KP befizetés is bajos - de nekem nincs KP-m, mindent utalva kapok, ergo erre nincs szükségem.

Annak kifejezetten örülök, hogy nincs fiókjuk, legalább nem kell bemenni...

2015. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Folyószámlával kapcsolatos tapasztalatom nincs, lakáshitelem viszont több is volt/van (SAJNOS!!!!!!!!!) az AXA Banknál. Volt devizahitelem (amit már végtörlesztettem) és még jelenleg is törlesztek náluk egy Állami támogatott forinthitelt.

Más banknál is van/volt lakáshitelem. Nem tudom, hogy hogy számolja az AXA, de az állami támogatás mellett is messze a legtöbbe kerül az ő hitelük (lehet, hogy a kezelési költség miatt).

... de ez még semmi.

Az ügyintézés csapnivaló. 2-szer is akartam ügyet intézni a hiteleimmel kapcsolatban. Mind a kétszer hónapokba telt(viszonylag egyszerű ügy elintézése), a végén már "rájuk borítottam az asztalt", addig fel nem álltam a székről, amíg oda nem adták azt a 3 soros papírt, amit kértem. Mindez 2 naponta telefonálgatás, többszöri felesleges személyes érdeklődés, igazgatóval való levelezgetés és PSZÁF-vel való fenyegetés után.

A saját közjegyzőjük is ki volt tölük bukva.


Mindig időben szoktam fizetni a törlesztőket, de egyszer késtem 2 napot. Már jött is levélben a felszólítás és egy számla a felszólító levél ügyintézési díjáról (3.000.-ft).


A többi ügyintézésért is borsos árat kell fizetni. 1 db hozzájárulási nyilatkozat (1 oldalas papír). 50.000.-ft-ba került, amibe nem fért bele egy ajánlott levélbélyeg (400.-ft). Csak simán adták fel (ha egyáltalán feladták), nem kaptam meg. Inkább bementem érte személyesen.


Jövő év végéig gyűjtök egy kis pénzt és kifizetem őket (ezért nem akarok most már másik bankhoz átmenni, előbb kellett volna megtennem).

Soha többé nem állok velük szóba.

2015. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!