Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Unicreditesek, ilyen lenne...

Unicreditesek, ilyen lenne nálatok egy banki átutalási bizonylat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy "bizonylatot", ami igazolná ugye az átutalást, de nekem gyanús, hogy kamu, mondjatok valamit kérlek.

[link]



2015. jún. 3. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is: el nem tudom képzelni, hogy egy banki dolgozó "átvágjon" téged kemény 35e ft-tal.

Ez milyen bizonylat? Bementél a fiókba, aláírtál egy megbízást és ezt adták neked? Hangsúly: aláírtál vmit?

Mert ez úgy néz ki, mintha zárt rendszerben készült volna. Lap tetején: spectranet

2015. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy internetes adásvétel nem jött össze, annak a vételárát utalták vissza nekem, elméletben persze, mert a számlámon azóta sincs nyoma. Jött ez a bizonylat a másik féltől, amivel mossa kezeit, ő átutalta, bennem pedig kétely merült fel a bizonylat eredetiségével kapcsolatban, mivel ha én valamit átutalok, az sose tartott 1 napnál tovább. Ezen még egy tranzakciószám sincs, amivel utána tudnék kérdezni.
2015. jún. 4. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel elsejei a bizonylat, a pénznek ott kellene lennie a számládon. Kamu, szerkesztett bizonylat.
2015. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És az összes adat stimmel, ami a bizonylaton szerepel?

A terhelt szlaszám egyezik azzal, amire te utaltál?


Ha normális az illető, akkor megkérheted, hogy egy hivatalos igazolást kérjen a bankjától (2 aláírásnak és egy pecsétnek kell lenni rajta), hogy ő ezt az összeget valóban elutalta.

Másik lehetőség (nehezebb ügy): bemész a saját bankodba, hogy nézzenek utána, nem került-e egy technikai szlára a pénzed, mert vmi nem stimmelt az adatokkal. (Ehhez sok reményt ne fűzz.)


Ez a bizonylat úgy néz ki, mintha ő elindított volna egy netbankos utalást. Ez, amit elküldött neked semmi másról nem szól, csak hogy a bank befogadta az átutalást. De ettől még nem biztos, hogy teljesül! (Pl: elírt vmit.)

Az "elküldve" szöveg erre utal.

Viszont nincs rajta olyan, hogy teljesítés, vagy terhelés dátuma/időpontja.


Na, lényeg a lényeg: ez NEM igazolás arról, hogy a pénzt elutalta. (Max. arról, hogy elindította.)

2015. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. és 4. vagyok

Azért legközelebb írd ám oda a kérdésedhez, hogy te utaltál, vagy te várod a pénzt. Mint a válaszaimból látod, marhára nem mindegy. :)

2015. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tekinthetjük TÉNYNEK, hogy nem utalta el, ha nem kaptad meg. Már réges-régen meg kellett volna érkeznie a pénznek.


(Ha az adatok stimmelnek, akkor vagy leállította az utalást, vagy tényleg hamisította a papírt...)


Érdekes lehet az utalás "Státusz" oszlopa, ami jelen papíron nincs is kitöltve...


Esetleg érdekes lehet tényleg utánajárni mindenhol: saját bank, az ő bankja, hivatkozni a dokumentumra, és tanácsot kérni, hogy hogyan tudnál leghatékonyabban fellépni az esetleges csaló ellen.

Szerintem nyugodtan csinálj belőle ügyet, ez valami rafinált ügyeskedő lehet!

2015. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!