Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges, hogy bizonylat...

Lehetséges, hogy bizonylat nélkül egy kártyás fizetést visszaköveteljen az ember hónapok múlva?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 25. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt még bizonylattal se, hiszen ez valami áru volt, akkor 3 napon belül van cseregarancia, ha valami magán átutalás, akkor meg polgári peres eljárást kell kezdeményezni.
2015. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt barátnőmmel utaztunk volna, ő vette meg a vonatjegyet külföldre, de azóta szakítottunk. Most azzal fenyegetőzik, hogy visszaköveteli a pénzt a bankjánál, de úgy, hogy maga a jegy és a blokk is nálam van!
2015. ápr. 25. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Röhögd ki, hogy mekkora szarrágó, aztán ne foglalkozz vele.
2015. ápr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
főleg, hogy az én részemet kifizettem neki! Attól fosok, hogy, ha felülök a vonatra, érvénytelen lesz a jegy!
2015. ápr. 25. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem követelheti vissza, mert a vásárlás megtörtént, megkapta az áru ellenértékét. Nem is értem, mire alapozza ezt :) A bankot nem érdekli a magánéletetek, nem fogja visszaadni a pénzt. Olyankor lehet "reklamálni", ha a kereskedő terhelt mondjuk egy téves összeget, és ezt maga s elismerve visszajelzést küld a bank felé. Nyilván a kereskedő (=vasúttársaság) nem hülye hogy visszaadja azt a pénzt, amiért ő jegyet adott nektek. A banknak meg végképp nincs ehhez semmi köze.
2015. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!