Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bank tévedésből 100 ezer...

Ha a bank tévedésből 100 ezer ft helyett 100 milliót küld a bankszámlámra akkor én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel,hogy a fent említett összeget küldi el a számlámra,és én nemjelzem a hibát,illetve költök is az összegből.

Hibáztatható leszek?



2015. jún. 7. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Igen, mivel nem a tied a pénz!


Amit elköltöttél belőle azt meg kell téríteni a bank felé.

2015. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azthittem,hogy mivel a bank hibázik,ebben az esetben neki kellene a felelősséget vállalnia.Illetve megtéríteni a kárt.
2015. jún. 7. 12:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kárt térítsen? Nincs kár, ha csak te nem okozol a költekezéssel. De amit te okozol azert te vagy a felelős.
2015. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

azt hiszem jogtalan gazdagodásnak hívják.


Tudod, hasonló ha elejted a kezedből a pénzt, és valaki elveszi, akkor az már az övé?

2015. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nem minden esetben kell visszafizetni (lásd lenti cikk).

De itt amit a kérdező írt, ott igen, vissza kell!

2015. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nemtudom ilyen esetben biztos azt mondanám,hogy a bank poszttraumás stresszt okozott.


Illetve ha elkölteném a teljes összeget,de semmi maradandóra nemköltenék,mondjuk elbuliznám,hogyan hajtanák be rajtam?

2015. jún. 7. 13:11
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 perre viszik az ügyet, aztán jönnek foglalni avagy fizetés letiltást kérnek rád.
2015. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De ilyen esetben úgy érzem én lennék a sértett.Ilyen esetben engem nem illetne meg kártérítés az okozott lelki kárért?
2015. jún. 7. 13:20
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

ha pl 110.000 helyett utaltnak neked 115.000 -t és te elköltöd mert azt hiszed, h jogosan utalták, pl emeték a fizud v ilyesmi, akkor ott megállja a helyét a jóhiszeműség.


De ha pl kapsz még egyszer 100.000-et, akkor már meg kell fogalmazódnia a fejedben a kérdésnek, hogy miért is? Persze ha sík fogyatékos vagy, akkor érthető, hogy azt hiszed, az a pénz jár neked, de egy bíróságon hamar bebizonyítják, ha csak tetteted a fogyatékosságodat.

2015. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez nem Amerika, hogy minden hülyeséggel pert nyerhess.
2015. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!