Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan aki vett mar...

Van itt olyan aki vett mar fel provident-et?

Figyelt kérdés

az lenne a kérdésem ,hogy azt reklámoztak 200ezer ft-nal összesen visszafizetendő 225 ezer és heti 4 ezressevel.

ez tényleg ennyi volna vagy erre meg jön vmi más is? túl szép lenne h igaz legyen



2015. jún. 10. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez túl szép? Had ne kelljen elindítanom bal alul a számológépet, de ez ránézésre 20-%-os kamatnak néz ki. Jajdeszép.
2015. jún. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első. A bankok is igen magas kamattal adnak kölcsönt, ettől még a provident nem lesz rosszabb.

Kedves kérdező. Én jó pár éve vettem fel a providentől pénzt. Régen volt, de 100 ezret kértem, és olyan 125 ezret fizettem vissza.

Az igazság az, hogy aki providentet akar felvenni, annak feketén-fehéren elmondják, leírják, hogy hetente mennyit kell visszafizetnie, pontosan megmondják, mennyi összeg lesz a végösszeg. El lehet akkor dönteni, hogy megéri-e vagy sem felvenni a pénzt. Ha valaki rendesen fizeti hetente az X. összeget azt nem éri meglepetés. A gond az, hogy sokan nem képesek tartani magukat a heti fizetéshez. Mivel nem tudják tartani a szerződésben leírtakat, így a provident az uzsorás. Csak megjegyzem az OTP-nél 26 %-os kamattal adnak kölcsönt.

Én anno annak idején tudtam vállalni a heti visszafizetéseket, és amíg le nem telt az adósság pontosan fizettem minden héten. Nem volt elmaradásom, rendesen fizettem. Nekem semmi bajom nem volt a providenttel. Amit ígértek, amit mondtak az úgy volt.

2015. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez man beszed!! rajöttem akkor kell többet fizetni ha otthoni szolgältatäst kersz
2015. jún. 10. 23:16
 4/9 anonim ***** válasza:

" Régen volt, de 100 ezret kértem, és

olyan 125 ezret fizettem vissza."


Mennyi idő alatt? Pénz idő értèkét ismered?

2015. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az 14 hónapos futamidő 1 ~ 15% os kamat.

OTPnél 200 ezer havi 17,566 ft 13 hónapos futamidőre. 13% os kamat szevasz...


Semmivel nem éri meg jobban a provident.


Egyébként számít a cél, hülyék vesznek fel szab-felh. hitelt. Ezerszer jobb konstrukciót ki tudok hozni bárkinek.

2015. jún. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Provident azért tűnik nagyon durvának THM-ek szempontjából elsőre mert heti fizetés van, és rögtön el kell kezdened törleszteni. A bankoknál ugye havi fizetés van, és csak az első hónap végén törlesztesz először.


Ennek ellenére kis összegekhez akár jó is lehet, bár egy folyószámla hitel valószínűleg jobban megéri, de az hülyeség, hogy amit sokan állítanak, hogy a providentnél 3-4x-es pénzeket kell visszafizetni.

2015. jún. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" Provident azért tűnik nagyon

durvának THM-ek szempontjából

elsőre mert heti fizetés van"


Nem csak tűnik. Tenyleg magas. Lenyegtelen miert. Pont ezert jo a THM, hogy a hulye is lassa mivel jar jobban.

2015. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

fogalmad sincs a THM számításról, és a nagyon rövid futamidejű hiteleknél bizony a THM igencsak becsapós, egyáltalán nem azt jelenti amit sokan vizionálnak, hogy 100k-ra 25% thm mellett 125k-t kell visszaadni, így pedig összehasonlítani is nehéz a provident féle hiteleket egy hagyományosabb termékkel THM alapokon.



(nem véletlen, hogy a THM-et eredetileg hosszú futamidejű, elsősorban jelzálog hitelekhez találták ki).

2015. jún. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" fogalmad sincs a THM számításról, és

a nagyon rövid futamidejű hiteleknél

bizony a THM igencsak becsapós,

egyáltalán nem azt jelenti amit

sokan vizionálnak,"


Nem becsapos. Pont hogy összehasonlithatova teszi a hiteleket. A 20% THM nem azt jelenti, hogy 100 ft utan 120-at fizetsz vissza, ezt senki nem gondolhatja komolyan semmilyen hitel esetén. Bocs de gazdasági diplomaval nem ugy tekintek a hitelekre, hogy kapok x penzt es y penzt kell összesen visszafizetni. Mert egyaltalan nem mindegy, hogy 1 vagy 10 év alatt kell visszafizetni.

2015. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!