Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyetem előtt szeretnék...

Egyetem előtt szeretnék diákszámlát nyitni, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nézegetem neten a különböző banki diákszámla ajánlatokat FHB, OTP, K&H...nem nagyok a havidíjjak, de mégis mindegyik kicsit más. Talán a legolcsóbbnak az Erste Diákszámla, és az OTP Junior tűnik. De nem volt még számlám, és nem tudom, hogy az egyetemi évek alatt pontosan melyik funkciók vannak a leginkább használatban (átutalás, készpénzfelvétel...), szóval így dönteni sem tudok. Alapvetően, amit tudok, hogy az ösztöndíjat, és a pótvizsga díjat ezekkel intézném, és netes rendelések esetén is ezt használnám. Tapasztalatok? :)...

2015. jún. 12. 18:16
 1/7 A kérdező kommentje:
ezek mellet még az esetleges diákmunkás fizetésem is erre jönne, nem tudom számít-e :S
2015. jún. 12. 18:19
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

Erste, nekem az van!


OTP-t nehogy, legrosszabb bank az egész országban

2015. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ERSTE-nél a "Diákszámla" díjcsomag már megszűnt, "Egyszámla" Díjcsomag van, Diák kedvezménnyel, remélem jó


Áltlaános tudnivalók:

Ha kéred (kérd), havi kétszer, de legfeljebb összesen havi 150 ezer forintig ingyenes a készpénzfelvétel bármelyik belföldi bankautómatából.


A bankkártyás fizetés tudtommal mindegyik banknál ingyenes, internetes bankkártyás vásárlásnál is.


Így lényegében ami egy diáknak költség felmerülhet, az a számlavezetéssel és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokkal felmerülő díjak (havidíj, kártya díja, internetbank díja, stb). Ezek diákszámlánál általában nem túl nagyon, de nagy az eltérés. Ugyan úgy, ahogy a belföldi átutalás díja is egészen változó ( OTPnél az átutalás például meglehetősen drága, de a számlavezetés és a kártya ingyen van. ERSTE-nél például a kártya kibocsájtási díja és éves díja egyaránt 5000 forint.).


Ezeket a bankok hirdetményében tudod megnézni (néhol kondíciós listának hívják). Sose az adott bankszámla ajánló oldalát nézd, mert oda nyilván nem írják ki a költségeket, mindig a hirdetményt.


Adott bankolási szokások mellett össze tudod hasonlítani a különböző bankok ajánlatát például itt:


bankmonitor.hu/bankszamla.htm


Mivel a készpénzfelvétel a havi 150 ezer forintos limiten belül ingyenes, azon felül meg nem nagyon fogsz felvenni, azt érdemes kihagyni a számoláskor. Átutalni is várhatóan az egyetemi éveid alatt csak akkor fogsz, ha valamit be kell fizetned, ami remélhetőleg nem lesz gyakran. Kivéve, ha például albérletben laksz, amikor havonta utalod a lakbért. Ettől függően érdemes lehet mondjuk havi 1 átutalással és anélkül is kiszámolni a költségeket.

2015. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólásomban lemaradt az egyik mondat vége. :)


"ERSTE-nél a "Diákszámla" díjcsomag már megszűnt, "Egyszámla" Díjcsomag van, Diák kedvezménnyel, remélem jó oldalt nézel.

"


Csak közben megnéztem, és ezt az ERSTE "Diák Érted" csomagként hirdeti, szóval valószínűleg egy csomagról beszéltünk. :) De minden esetre a hirdetményben Egyszámla néven találod meg.

2015. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. jún. 12. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
nem kell számla, simán használhatod a szüleidét, azoknak is elég egy darab számla. nekünk is egy van és azt használom asszonnyal és a gyerek ösztöndíja is arra jön. Minek kell több?
2015. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És soha nem akart sajátot a gyereked?

Én szeretnék egy sajátot, talán így jobban belerázódnék ebbe a pénzes részébe az életnek, meddig csüngjek még apumék nyakán, meg amúgy is, ez viszonylag kis pénz, sokat nem tudok elveszteni...de ezt sokáig nem kell magyaráznom, biztos érted (egy szó)

2015. jún. 19. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!