Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP Faktoring az elszámolás...

Kar2000 kérdése:

Az OTP Faktoring az elszámolás után járó összeget elutalta már valakinek vagy elküldte a tájékoztató levelet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az OTP küldött egy levelet az elszámolással kapcsolatban még április közepén. Ebben szerepelt az összeg amire jogosult vagyok, viszont az OTP Faktoringnak kell elszámolnia vele. Április 22-vel befogatta a Faktoring az igénybejelentőmet . Eltelt a 30 nap határidő ameddig válaszolniuk kellett volna. Nem történt semmi. Utalni nem utaltak a megadott számlára és tájékouztató levelet sem kaptam. Felhívtam a Call centerüket ott azzal fogadtak hogy feldolgozták az igényemet továbbították a pénzügy felé. A rengeteg megkeresés miatt technikai okokból kifolyólag sajnos nem tudják tartani a 30 napot így legyek türelemmel. Az voltam. két hét után panasszal éltem. A békéltető testületet felhívtam azt tanácsolták tegyem meg a panaszomat, hogy a későbbiekben tudjam érvényesíteni a jogos követelésemet. Lassan a következő 30 nap is eltelik és semmi nem történik! Szerintetek mit lehet tenni ilyen esetben? Milyen lehetőségeim vannak, ha nem fizet a Faktoring esetleg valami kamatra számíthatok-e?

2015. jún. 16. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha VAN fennálló tartozásod (élő követelés) az OTP faktoring Zrt-nél, akkor nem fognak semmit visszautalni, hanem a fennálló tartozásodat fogják csökkenteni.

Természetesen ez teljesen jogos és törvényszerű, így kell eljárniuk.

(még akkor is, ha az adott ügyet rendezted, de van más élő követelésük, amelynek te vagy a kötelezettje: pl. visszajárna valamennyi egy már rendezett gépjárműhitelkapcsán, de van még folyószámlahiteled, ami felmondás után a követeléskezelőhöz került- ebben az esetben is a másik követelésen számolják el).

2015. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszodat. Igen ezzel tisztában vagyok én is. Nekem egy blama miatt (elfelejtettem befizetni az utolsó törlesztőmet és elköltöztem időközben a megadott címemről így nem kaptam meg a felszólító levelet stb.) került a faktoringhoz a szerződésem. Igazából még az OTP-nél be tudtam fizetni az elmaradt pénzt ezzel lezárva hitelemet, de már közben eladták a szerződést. Mindegy... a lényeg hogy nem is volt és nincs is más hitelem. A követeléskezelő még 2012 aktuális hónapban lezárta az ügyemet. Viszont még nem fizetett ki azóta sem. Gondolom nem akkora biznisz nekik hiszen egy 40.000 Ft-os megvásárolt (egy havi törlesztő) részre kéne közel 150.000-et fizetniük.
2015. jún. 17. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!