Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankkártya adataimat más...

Ha a bankkártya adataimat más megszerzi mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy internet bankon betudok lépni letiltani és minden funkciót módosíthatok, de pl. ha egy ismerős -vagy rokon (véletlen) rendel valamit esetleg a netről és én nem tudom, hogy ki volt az, hogy érdeklődjek utána? Fel tudom jelenteni ha csupán minimális a hiányzó összeg (vásárol egy hajgumit) vagy a bank megmondja nekem a terhelés részletes adatait, fizető nevét, címét, email címét már ha van persze..

Mikor megkérdeztem bankfiókban azt mondták, hogy hát persze ne adjam meg senkinek se az adatokat (nem is akarom) ettől függetlenül maximum, akivel szolgáltatóval vagy kereskedővel "kapcsolatba léptem" szóval pl. egy online facebookos creditvásárlás ügyfélszolgáltatónál tudnék érdeklődni de gondolom csak úgy még ők sem mondják meg a pontos adatokat nekem ha egyáltalán hozzáférnek..

Eddig 1x fordult elő ilyen velem ajándék vásárlásnál de akkor is, gondoltam megkérdezem:)



2015. júl. 9. 03:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Elmondanád konkrétan, mi is történt?


Ha ismerős lopta el a kártyádat, és rendelt vele, akkor vele beszélj. Fel lehet jelenteni, de minek? KHR-re teszik (BAR-lista) a jövőben, le is csukhatják.


A bank azt tudja megmondani, melyik kereskedő terhelte meg a kártyát, és mikor. Ha nem te kezdeményezted a tranzakciót, a banknál lehet kérni charge backet. Ilyenkor a másik bank (a kereskedő bankja) feladata, hogy bizonyítsa, jogos volt a kártyádról a levonás, vagyis a kereskedőnek kell bizonyítania, valóban te vásároltál a kártyával.


Felveheted a kapcsolatot a kereskedővel is, aki ki tudja neked adni a számla, rendelés másolatát arról, milyen címre, névre szállítottak.


Ha visszaélés volt a kártyával, letiltatnám, az újra meg jobban vigyáznék, ne kerüljön illetéktelen kezekbe.

2015. júl. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Régebben volt félreértés a használatával, amint írtam ajándékott vettek vele online. Azt írtad felesleges ügyet csinálni belőle, de akkor hogy kerül arra a Bar-listára ha nem teszek ellene semmit?

Konkrétan erre voltam kíváncsi, hogy mik a lehetőségeim.

2015. júl. 9. 07:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondom: banknál jelented, hogy visszaélés volt, letiltatod a kártyát, aztán a többi megy magától. Rendőrségen kell feljelentést tenni, de szerintem a bank is megteszi ilyenkor ismeretlen tettes ellen.
2015. júl. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. júl. 9. 07:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért egy hajgumi miatt nem tennék fel a negatív adóslistára senkit, pláne ha véletlenül rendelt valamit az interneten, bár ezt nem igazán értem, pontosan hogy történhetett. A te gépeden/telefonodon ott voltak az adatok, és azzal rendelt? A te telódról hívott Übert? Nem egyszerűbb, ha megkéred, hogy fizesse ki neked a kárt?
2015. júl. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább tanuld meg egy életre, hogy bankkártyaadatot sehol nem mentünk el...
2015. júl. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem, régebben volt félreértés, magával a bankkártyával rendeltek (MasterCard) mivel ugyebár elég a rendeléshez a szám, érvényesség és cvc2, kártyatulaj nevét meg nem igazán nézik.

A hajgumi kifejezést azért írtam, hogyha valakinek az adatait megszerzik és a kárt elszenvedő (kártyatulajdonos) bemegy a bankhoz már minimális tehát egy szimpla 100 forintért is kérheti az eljárást, hogy ki mikor hová rendelte meg vagy ennek valami díja van vagy bizonyos összegnél kivitelezhető csak pl. 50000 huf felett, ami bűncselekménynek számit ?

Azt tudom, hogy a bankkártya letiltásnak van díja, rokonnak intéztem netbankon keresztül, aztán kiderült hogy 3-4 ezer forint..

2015. júl. 9. 23:33
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként, utolsó kommentelőnek, eddig csak megbízható oldalnak adtam meg az adatokat pont netes vásárláskor, de nem jegyeztetem meg soha, ill. ahonnan rendeltem, a CNP szolgáltató ingenico group tag tehát megbízható. Ezt csak azért, mert a bankkártya elfogadó terminálnál (PoS) van kis ismeretem és az is ingenico.
2015. júl. 9. 23:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden tranzakciót lekérdezhetsz, a bank nyilvántartja. Azt is, ami 1 forint volt, szóval persze. Bármilyen vitás összeget kivizsgálnak.


A kereskedőtől is kérhetsz felvilágosítást utána, ha nem stimmel.

2015. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!