Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnék megszabadulni a...

Hogyan tudnék megszabadulni a banktól?

Figyelt kérdés

Nem tudom másképp fogalmazni:)

Van egy devizás autó hitelem, amit 7 éve fizetek. Májusban kaptam egy levelet hogy a tisztességtelenül levont árfolyam különbözet összeget jóváírják a a hitelemen. Most el szerettem volna adni az autót, a papír szerinti összegen. Kértem egy banki igazolást a hitel zárásához, és kiderült, hogy még dupla annyi a hitelem, mert nem forintosították, csak két évvel meghosszabbították, így fix összeget kell fizetnem, és még mindig számolnak árfolyam rést. Ez akkor most szabályos, csak visszamenőleg volt tisztességtelen? Ezt most nem törölték? Ha visszaadom a banknak az autót, akkor is számolják az árfolyam különbözetet?


2015. júl. 18. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A banknak nem az autód kell, hanem pénz.
2015. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok ebben semmi törvényellenest. Te devizahitelt vettél fel, és sehol sem írod, hogy új szerződést kötöttél a bankkal, hogy a deviza hiteledet forintosítsák. Csak azt írtad, hogy az árkülönbözetet jóváírták. Ami szerintem meg is történt. Akkor mi a gond? Neked kellett volna új szerződést igényelned. A banknak az autót nem tudod visszaadni mert nekik a pénz kell.
2015. júl. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra akartam kilyukadni, hogy ha visszamenőleg vissza fizettek egy olyan összeget, amit "tisztessegtelennek" nyilvánítottak ,akkor ugyanazt a tisztességtelen összeget a következő időkre felszamolhatják?
2015. júl. 19. 07:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A jövőben már nem fogják elszámolni a tisztességtelennek nyilvánított részeket, ezért csökkent valamelyest a törlesztőd és a tőkéd is a tartozáson.


Ha nem érted az elszámolás menetét, akkor egyébként a bankodat hívd fel, és válaszolnak.



Az autó visszaadásával meg nem fogsz semmit érni. Ha a kocsi kevesebbe ér, mint a hitel (gyakori probléma a 0 körüli kezdővel ezer érvre felvett autóhiteleknél), akkor a legjobban azzal jársz, ha magad értékesíted a kocsit, mivel a bank nem fogja kivárni a legjobb vevőt, eladja csomagban valami autós cégnek. Az autó vételára és a hitel hátralévő összege közötti részt pedig ki kell fizetned.

2015. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az árfolyamrés azt jelenti, hogy neked tul drágán számolta neked a bank a devizát.

Attól függetlenül a tartozásod még fenn áll.

A banknak nem kell egy értéktelen jármű!

2015. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
"Visszaadhatod" az autót, de: első körben a hátralévő tőke teljes egészét fogja EGYÖSSZEGBEN kérni a bank. Ha esetleg eladja (elárverezi negyedértéken) az autót, akkor annyival kevesebbet. De attól, hogy az autót visszaadod, felgyújtod, a szakadékba ejted, ellopatod, GTK-ra töröd, a fizetési kötelezettséged nem szűnik meg.
2015. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!