Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp Lakástakaréknál mennyi...

Otp Lakástakaréknál mennyi idő áll rendelkezésemre igazoltan felhasználni az összeget?

Figyelt kérdés
Otp lakástakarékot kötöttem 3 éve, a következő évben lejár és nem szeretném meghosszabbítani, szeretném felhasználni a befizetett összeget a kamatokkal és az állami támogatással együtt a szerződésbe foglaltak alapján lakás célra. A lejárat, illetve a kiutalás napjától számítva mennyi időm van felhasználni, és igazolni az összeget?
2015. júl. 18. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mi lesz a lakáscél. Más egy vásárláskor, megint ma egy felújításkor és szintén más egy építés/bővítésnél. De erről az otpnek kell, hogy legyen egy táblázata, amelyben részletesen leírják, hogy milyen lakáscélhoz, mennyi felhasználási időd van.

Egyébként azt is megteheted, hogy nem fogadod el a kiutalást és majd akkor kéred, ha már fel tudod használni. Ehhez nem kell hosszabbítani.

2015. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,azóta már megérdeklődtem az otp-ben.Nincs különbség vásárlás vagy felújítás vagy építkezés között a felhasználást illetően.Valóban nem kell feltétlenül egyszerre elfogadni a kiutalást,és ehhez nem kell meghosszabbítani sem a lakástakarékos számlát.A kiutalás elfogadásától számítva 4 hónap áll rendelkezésre hogy a számlán lévő összeg felhasználását adás-vételi szerződéssel vagy számlákkal bizonyítsam.
2015. aug. 15. 08:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk így elég inkorrekt az otp részéről. 4 hónap bőven elég egy vásárláshoz, kényelmesen elég egy felújításhoz, de építés-bővítéshez nagyon kevés. Egy másik lakástakarék ezt egy picit emberibben szabályozza, belőlük indultam ki. Ott építéskor lényegesen hosszabb időt kap az ügyfél.
2015. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!