Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakaréknál szerződnétek,...

Lakástakaréknál szerződnétek, vagy folyamatosan kötnétek le a pénzeteket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Lakástakarék nálam ki van zárva. Én inkább több helyre fizetek keveset. Értem ezt úgy, hogy a mai világban sosem tudni, hogy mikor lesz szükségem kisebb-nagyobb összegre. Még sosem vettem fel hitelt, én nem is szándékozom.

Most, idén pl. 2 helyen kötöttem TBSZ-t, az egyik helyre kisebb összeget raktam (100 E), a másikra vmivel többet (300 E). Ezt a jó szokásomat szeretném a továbbiakban is alkalmazni. Így nem vagyok kötve senkihez, csak magamhoz, hogy mikor-mennyi összeget tudod elhelyezni. Nem havonta kell kigazdálkodnom az összeget, ami azért jó, mert néha nálunk is rakosgatni kell a csekkeket.

És így, pl. ha hirtelen meghalna a mosógép, akkor elég feltörni a 100 ezres betétet, és nem bukok rajta, csak azt a kevés kamatadót.

2011. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért ezt nem lehet ilyen egyszerűen eldönteni, hogy A vagy B, rengeteg tényezőt figyelembe kell venni.
2011. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha folyamatos lekötés alatt azt érted, hogy havonta a +befizetésekkel, akkor mindenképpen Lakástakarékpénztár, de csak ha lakásra kell, mert egyébként másra nem használhatod a 30% Állami támogatást!
2011. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk mind van :) Állami támogatás miatt van Fundi, biztos ami biztos van életbiztosítás és ha van egy kis plusz, akkor lekötés. De ezeknek a 3-6 hónapos lekötéseknek nem valami sok a hozama...


Tudomásom szerint ha végig fizeted a lakástakarékot, 8 év után szabadon felhasználható az összeg, csak ha négy év után akarod használni, akkor kell lakáscélra (vásárlás, építés, felújítás).

2011. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ltp-re szavazok, ha lakáscélra használnád fel a megtakarított összeget.

sajnos az új szerződésnél már a 8 éves lekötést is csak lakáscélra használhatod, mivel az újonnan kötött ltp esetén megszűnt a "bármire használhatod" lehetősége. az otp ltp esetén. más banknál nem tudom, de gondolom, egységes.

2011. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Csak 2 db LTP van az OTP és a Fundamenta, és egyik sem szabad felhasználású már.
2011. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Véleményem szerint mindent arra a célra kell használni, amire való. Ha lakáscélra kívánsz gyűjteni, akkor lakástakarék-pénztári megtakarításban gondolkodj! Ha bármilyen egyéb célod van, akkor természetesen más pénzügyi konstrukció jöhet szóba. A legoptimálisabb az, ha több ellen-oldali megtakarítással is rendelkezel.

2012. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!