Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kb.12-14 milliót érő ingatlanr...

Kb.12-14 milliót érő ingatlanra fel tudok venni 3 millió Ft körüli jelzálog- vagy valamilyen hitelt 3 hónap munkaviszonnyal?

Figyelt kérdés

Igazából mindegy, hogy milyen hitel, a lényeg az, hogy 3 millió Ft-ot szeretnék felvenni, kb. 10 maximum 15 éves futamidővel és maximum havi 40-45 ezer Ft-os részlettel. Jelzáloghitelre gondoltam, mert állítólag annál kedvezőbbek a feltételek, mint más hiteleknél. Sima személyi kölcsönhöz ugyanilyen összegben állítólag 300-400 ezres fizetésre lenne szükség, így az kizárva.


Meg lehet ezt oldani? Melyik banknál a legjobbak a feltételek? 3 vagy 5 hónapos munkaiszony kell hozzá? /Hallottam olyat is, hogy állítólag 1 év kell, de az picit irreálisan hangzik, ha van egy 10+ milliót éri ingatlanfedezet is a hátam mögött./


Még annyi, hogy a ház a saját tulajdonom, nincs rajta semmi hitel és egyéb hasonló. BAR listás sem vagyok.


2015. júl. 24. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez az első munkahelyed? Korábban nem volt munkaviszonyod? A rendszeres jövedelmet nézik, nem tudom, hogy ha csak három hónapra valód van, vagy nem vagy véglegesítve, csak próbaidőn vagy, akkor mit fogadnak majd el a bankok ilyen címen. A törlesztőrészlet ennek a jövedelemnek a maximum 40 százaléka lehet.

Ha keresel egy hitelközvetítőt, szerintem segíteni fog.

2015. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
add el
2015. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez a második munkahelyem lenne, előtte kb. 5 évig dolgoztam egy cégnél bejelentve. Szóval korábban jött a számlámra jövedelem, volt rajta forgalom.


A házat nem szeretném eladni. Érzelmileg se menne /itt nőttem fel/, bonyolult is lenne /kipakolni mindent, költöztetés, új lakás kinézése, odaköltözés stb./ illetve eddig mindenki, aki elmondta erről a véleményét, azt mondta, hogy semmiképpen se adjam el.

2015. júl. 24. 13:53
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges eladósodni, ha van egy holt tőkéd, sokkal olcsóbb, ha eladod és a feléből veszel egy külterületi ingatlant és ott lax.
2015. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem adósodok el, a hitel fizetve lenne. A házat eladni azért sem akarom, mert hosszú távon itt szeretnék élni a párommal.



Amúgy meg nem akarok kötekedni, félreértés ne essék, de a kérdésem nem arról szólt, hogy jó ötlet-e ez a hitelfelvétel és helyette jobb lenne-e a házat eladni...

2015. júl. 25. 13:16
 6/12 anonim ***** válasza:
az egyik leglényegesebb infó kimaradt, menyi a nettód?
2015. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Semennyit nem keresek, de feljebb írtam is, hogy most nincs munkahelyem. A kérdésem a jövőre nézve szól, mert gyanítom, hogy munkahely nélkül sehol nem kapok hitelt. Emiatt úgy tettem fel a kérdésemet /bocs, ha nem volt egyértelmű/, hogy ha most helyezkednék el, akkor 3 vagy 5 hónap után fel tudnék-e egy ilyen hitelt venni a házamra.


Egyébként én olyan 85-90, maximum 100 ezres keresetre számítok kezdésként, Pest megyében csak találok ilyen helyet valahol. Legalábbis az előző munkahelyemen az egyik munkatársam 8 általánossal keresett 140-et... Én is annyit kerestem, viszont bruttó 150 ezerrel voltunk bejelentve és valóban kb. 98 ezer körül utaltak mindig a számláinkra, a többit kézbe kaptuk. Szóval ha hivatalosan szűk 100 ezret akkor tudtam keresni érettségivel /a munkatársam pedig 8 általánossal.../, akkor csak találok most is valami olyat, ahol legalább egy 90-et megkeresek.

2015. júl. 26. 20:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Ok, ebben az esetben minimum 3 hónap munkaviszonyra lesz szükség, de még jobb, ha 3 havi folyószámla kivonattal tudod igazolni a bért. Fogsz találni néhány bankot, ahol ennyi bér is elég 3M Ft hitelre, mert az ingatlan értékéhez képest kevés a hiteligényed, de nem minden bank fog veled szóba állni.
2015. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

THX! Ez az utolsó válasz most megnyugtatott. :) Igen, amúgy ahhoz képest, hogy mennyit ér a ház, valóban nem tűnik nagy összegnek. Nekem mindössze csak 3 millióra volna szükségem és nem 10 milliókkal akarok dobálózni. :)


/Lehet, hogy ahhoz a ház értéke és a 80-90 ezres leendő fizetésem sem volna elég, ha mondjuk 10 milliót akarnék felvenni./

2015. júl. 27. 00:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Az adható hitelösszeg kiszámítása manapság igen összetett a sokféle kötelezően betartandó szabály miatt. Pl a FAIR bank törvény előírja, ha a jövedelem kevesebb, mint 400E Ft, a havi részlet nem lehet több, mint a nettó jövedelem 50%-a. Ez nem jelenti azt, hogy bárkinek, bármikor a bankok annyi hitelt adnak, aminek a részlete nem haladja meg a bére 50%-át, ez csak azt jelenti, hogy e-fölé akkor se mehetnének, ha akarnának. Az alacsony jövedelműeknél sokkal jellemzőbb, hogy ez az arány csak 20-30%, de vannak bankok, ahol 100-120E Ft jövedelem alatt semennyi hitelt nem lehet kapni. Nálad nehezítő körülmény lesz, hogy em lakáscélú hitelt szeretnél, hanem szabad felhasználásút, de azért akad majd bank, amelyiknél jók az esélyeid. Ha már meglesz a legalább 3 hónapos munkaviszonyod, írj újra és megmondom, mit tegyél.
2015. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!